Главная

   До кожного концертного сезону оркестр народних інструментів Сєвєродонецького коледжу культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва готує різноманітну і цікаву програму, що дає можливість вести активну концертну діяльність не тільки в коледжі, а й в інших закладах – на підприємствах, на площах, в будинках культури, під час міських і обласних свят.

   За багаторічну творчу діяльність з пропаганди класичної і народної музики в 2010 році колективу присвоєне звання «народний», а 11 квітня 2019 року відбувся звітний концерт колективу під назвою «Народні візерунки» щодо підтвердження звання «народний».

   Атестацію проводила компетентна обласна комісія у складі: Ірина Дячук, голова комісії, директор Луганського обласного центру народної творчості; Ігор Шаповалов, директор Луганської обласної філармонії, заслужений артист України; Назарій Яцків, диригент Луганської обласної філармонії; Михайло Сапіжак, директор відокремленого підрозділу «Брянківський коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», заслужений діяч мистецтв України; Наталія Стрєльцова, секретар, методист з розвитку декоративно-прикладного мистецтва, керівник обласного народного клубу «Золоте Руно» Луганського обласного центру народної творчості.

   Останні 40 років з оркестром натхненно працює Володимир Васильович Вашколуп, талановитий музикант, викладач-методист, заслужений працівник культури України, який багато зусиль та часу приділяє оновленню репертуару колективу. Ним зроблена велика кількість інструментовок та аранжувань, які виконуються на публічних концертах та державній атестації.

   Репертуарний список колективу вражає розмаїттям жанрових і стильових напрямків. Цей факт ще раз підтвердила значна програма звітного концерту. Прозвучали твори М.Стецюна, А.Гольського, А.Хачатуряна, В.Сидоренка, Л.Брагінського, С.Єгоренка, В.Новікова, А.Геворкяна, М.Некрасова. Яскраво та оригінально у супроводі оркестру виступили солісти. «Ноктюрн» А.Бабаджаняна, пісню «Два кольори» О.Білаша і Д.Павличка заспівав Олександр Полстянкін. Концерт для домри з оркестром сучасного українського автора А.Лоскутова виконала Софія Смирнова. В концертній п’єсі для ксилофона з оркестром З.Кротіва солістом був Олександр Погорєлий.

   Вже більше десяти років оркестр народних інструментів співпрацює з заслуженим працівником культури України Наталією Пасічник, яка стала постійною ведучою всіх концертних виступів колективу. На концерті того вечора ми почули багато добрих слів в адресу колективу та його керівника від голови комісії, дирекції коледжу та ведучої. За значні творчі досягнення та вагомий внесок у збагачення культурної спадщини на Луганщині начальник Управління культури, національностей та релігій ЛОДА Аліна Адамчук нагородила подяками колектив оркестру та Володимира Васильовича Вашколупа.

   P.S. Оркестр відіграє провідну роль у справі популяризації народних інструментів і народної музики серед школярів та молоді міста і області. Для цього готуються тематичні вечори, музичні лекторії. З цією ж метою колектив постійно подорожує з концертами до мистецьких шкіл області.
   17 квітня 2019 року оркестр виїжджав з концертом у Старобільськ. Виступ колективу перетворився у справжнє свято народної музики, де все було позитивно, яскраво, натхненно! Глядачі аплодували стоячи! Бажаємо усім учасникам і організаторам святкових заходів нових творчих досягнень та здійснення мрій!

Н.Сінченко

   

   

   

   

   

Ваша оценка: Пусто Средняя: 4.5 (4 голосов)

Ми в соц. мережах

             

Оголошення

Статистика