Главная

   На лівому березі річки Сіверський Дінець розкинувся хімічний комбінат, відомий у свій час не тільки за межами Луганської області, а й України. Саме він був початком нашого міста Сєвєродонецька, міста хіміків, будівельників, вчених, студентів.

   Ідея відкрити середній музичний навчальний заклад у відносно молодому, невеликому і провінційному місті належала першому директору музичного училища Лобку Євгену Анатолійовичу, людині енергійній, обдарованій талантом організатора, пропагандисту музичної культури. З 1-го червня 1966 року училище розпочало свою діяльність і відразу ж почалося формування педагогічного колективу, основу якого склали випускники провідних консерваторій колишнього СРСР – Москви, Ленінграда, Києва, Одеси, Харкова, Львова.

   Перший навчальний рік пройшов у колишньому приміщенні хіміко-механічного технікуму. Це був триповерховий будинок без концертної зали та інших спеціалізованих музичних класів. Тому буквально з другого навчального року розпочинається будівництво, в якому крім будівельників-професіоналів беруть участь і викладачі, і студенти. Таким чином, до старої будови додається Велика концертна зала на 500 місць, з’являються Мала зала для проведення академічних концертів, спортивна зала, хоровий клас, бібліотека з читальною залою на 50 місць, 12 класів групових та понад 30 класів для індивідуальних занять, оригінальний і самобутній хол на першому поверсі з «повітряними сходами», невеличким фонтаном та «зимовим садом», просторі холи з затишними балкончиками на другому та третьому поверхах.

   З 1974 року під керівництвом провідних фахівців Київської консерваторії в училищі розпочався експеримент, метою якого були пошуки нових перспективних напрямків у підготовці спеціалістів на основі наукових досліджень, вивчення найбільш ефективних та оптимальних методів організації навчально-виховного процесу, широкого використання технічних засобів навчання, застосування яких дало відчутний результат. Цей досвід був поширений серед музичних училищ України.

   Новаторство і ентузіазм колективу училища в експериментальній роботі, в пропаганді музичного мистецтва в місті та за його межами стали підставою для присвоєння до 10-річчя училища в 1976 р. (Постанова Ради Міністрів УРСР від 15 червня 1976 р. № 289) імені нашого великого земляка – геніального композитора, диригента і піаніста Сергія Сергійовича Прокоф’єва, який увійшов в історію музики як художник-новатор, чия творчість відзначена яскравою самобутністю, сміливістю, енергією. Носити це ім’я – велика честь і висока відповідальність.

   У 1980 – 2009 роках училище очолював заслужений працівник культури України Асєєв Віталій Степанович – яскрава творча індивідуальність, невгамовний пропагандист музичної культури. У цей період на базi закладу проведенi три Республiканськi конкурси молодих виконавцiв на всiх вiддiлах, два Мiжнародних Фестивалi молодi “Дружба народiв - братство культур”, в яких взяли участь студенти музичних училищ Києва, Гродно, Магнiтогорська, Кокчетава, Панєвєжиса, Вiльнюса, Вентспiлса, Волгограда, Москви.

   Чотири роки на базі училища працював Університет музичної культури за ініціативою Почесного громадянина міста Барського І.М. та директора Асєєва В.С. Щомісячно для мешканців міста проводились на різних концертних майданчиках концерти за участю відомих композиторів: Є.Колмановського, Я.Френкеля, М.Фрадкіна, М.Богословського, П.Аєдоницького, Г.Мовсесяна, Л.Лядової, Ю.Саульського, В.Баснера, Є.Крилатова, Т.Хреннікова та інших.

   З грудня 2009 року директором призначена Яворська Марина Владиславівна, колишня випускниця закладу, самобутній піаніст, талановитий педагог і організатор, невтомний ентузіаст, заслужений діяч мистецтв України

   З травня 2021 р. заклад перейменовано у Сєвєродонецький фаховий коледж культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва. У 2021 році заклад святкує 55 років від дня заснування.

   На сьогодні заклад веде підготовку фахових молодших бакалаврів з напряму “Музичне мистецтво” за спеціалізаціями: фортепіано, оркестрові струнні інструменти, оркестрові духові та ударні інструменти, оркестрові народні інструменти, хорове диригування, академічний спів, естрадний спів, теорія музики, інструментальне мистецтво естради.

   Високий рівень навчального процесу в коледжі забезпечує висококваліфікований і професійний колектив педагогічних працівників. Усі викладачі мають вищу освіту, великий педагогічний стаж роботи, володіють теоретичними знаннями та практичним досвідом роботи. Серед них 1 заслужений діяч мистецтв України, 4 заслужених працівники культури України, 2 кандидати педагогічних наук,1 кандидат мистецтвознавства, 14 – мають звання викладача-методиста, 8 – старшого викладача, 39 мають вищу категорію.

   За 55 років існування закладом підготовлено 3097 спеціалістів. Більшість із них продовжили навчання у закладах вищої освіти, інші працюють викладачами у закладах початкової мистецької освіти, закладах фахової передвищої освіти, є солістами, артистами, керівниками різних професійних та самодіяльних оркестрів і хорів. Багато випускників працюють за межами України – у близькому та далекому зарубіжжі. Серед випускників закладу аспіранти, кандидати та доктори мистецтвознавства, педагогічних та суспільних наук, академіки, професори, декани, солісти оперних театрів, член Спілки композиторів України тощо.

   Колектив закладу пишається багатьма своїми студентами – і колишніми, і нинішніми – тими, хто своєю участю та перемогами в конкурсах різних рівнів (від обласних і регіональних до міжнародних та всеукраїнських) стверджує авторитет закладу, демонструє яскраву виконавську майстерність та високий рівень професійної підготовки. Найбільш улюблені конкурси, в яких наші студенти є обов’язковими учасниками: Всеукраїнський конкурс виконавців на народних інструментах «Провесінь» (м.Кроповницький); Міжнародний конкурс виконавців на народних інструментах «Арт-Домінанта (м.Харків); Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв (м.Харків); Відкритий конкурс молодих музикантів «Харківські Асамблеї» (м.Харків); Відкритий конкурс української фортепіанної і вокальної музики імені Івана Карабиця (м.Бахмут); Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Обдарована молодь» (Полтава, Сєвєродонецьк); Всеукраїнський конкурс молодих виконавців на мідних духових інструментах «Полтавська весна» (м.Полтава).

   Велика частка діяльності колективу спрямована на профорієнтаційну роботу. Педагоги закладу постійно надають методичну допомогу викладачам закладів початкової мистецької освіти, зі студентами проводять концерти з метою популяризації музичних інструментів, класичної та народної музики, залучають учнів до продовження навчання у коледжі. З цією метою щорічно на базі закладу проводяться Обласний огляд-конкурс індивідуальної виконавської майстерності «Мистецтво і діти» та методичний семінар для викладачів закладів початкової мистецької освіти. Також проводяться професійні конкурси «Ритм-Fest», «Прокоф’євські ігри», «Концертмейстер-DEBUT», «MuzArt-країна».

   Творчими колективами коледжу активно реалізується багато цікавих проєктів на зміцнення дружніх стосунків між мистецькими закладами сходу та заходу України. Так за підтримки Українського Культурного Фонду відбувся фестиваль хорової музики Хор-Fest «Східний КАМЕРТОН», «Ритми нашої країни». Продовжується участь закладу у проєкті «Мистецтво без меж», у рамках якого відбулася музично-поетична композиція «Музична Франкіана».

   Попереду ще багато творчих справ і проектів колективу коледжу!

Ми в соц. мережах

             

Оголошення

Статистика