Home

   Музика, стародавній вид мистецтва, завжди об’єднувала людей. В цьому її надзвичайна, чарівна сила. І зараз, в час неймовірних випробувань, різні за характерами, звичками, поглядами на життя і пристрастями люди і в концертному залі, і вдома, затамувавши подих, однаково схвильовано й благоговійно завмирають під зливою дивовижних звуків. І вже на другий план відходять життєві негаразди й турботи, залишається тільки влада мистецтва, яке очищує душу від усього буденного, полегшує страждання, допомагає не тільки вистояти, а й плідно працювати, навчатись, займатись творчістю.

   Впродовж двох травневих тижнів ми мали можливість познайомитись з підростаючим поколінням юних талантів різних регіонів України, учасників Відкритого фестивалю-конкурсу «MuzArt-країна», почути і відчути, наскільки усвідомлено, емоційно, натхненно наші конкурсанти вміють розмовляти мовою музики. Насправді, музична мова – інтернаціональна. Якої б національності не була людина, якою б мовою не розмовляла, їй однаково зрозумілі витонченість шопенівських ноктюрнів та вальсів, життєстверджуючий характер фіналу Дев’ятої симфонії Бетховена, краса чудових українських пісень і романсів. Звуками музики можна передати всі найщиріші почуття людини, найтонші рухи душі, непідвладні слову, відтворити різноманітну, різнобарвну красу природи. Завдяки засобам виразності музичної мови ми знаємо, як передати особливості пісенних та танцювальних жанрів, музичних стилів.

   Нам дуже приємно, що для більшості учасників Фестивалю-конкурсу володіння мовою музики так само природно, як і дихати. Про це свідчать його результати.

   Фестиваль-конкурс зібрав талановитих музикантів-виконавців з усіх регіонів України – двадцяти восьми міст і селищ з тринадцяти областей: Луганської, Донецької, Дніпропетровської, Вінницької, Харківської, Одеської, Запорізької, Кіровоградської, Київської, Черкаської, Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської. Сто п’ятдесят сім учасників змагались у шести номінаціях: «Фортепіано», «Струнно-смичкові інструменти», «Духові та ударні інструменти», «Народні інструменти», «Академічний вокал», «Естрадний вокал».

   Кожна номінація включала п’ять вікових категорій. Наймолодшими конкурсантами були учні музичних шкіл та музичних відділень шкіл мистецтв, а найстаршими – студенти-випускники музичних коледжів.

   Головна мета нашого заходу – популяризація кращих зразків української музики серед учнів та студентів мистецьких закладів. Тому обов’язковою умовою Фестивалю-конкурсу стало виконання різнохарактерних п’єс українських авторів. Ми мали можливість насолодитися яскравими п’єсами композиторів різних епох і стилів, класиків української музики та сучасних авторів: В.Барвінського, Н.Ніжанківського, М.Лисенка, В.Косенка, С.Прокоф’єва, І.Шамо, Б.Фільц, С.Борткевича, Л.Шукайло, М.Скорика, І.Карабиця, В.Сільвестрова та інших. В програмах конкурсантів були представлені і українські народні пісні – перлини національної музичної спадщини.

   За традицією, в дні нашого свята музики ми згадуємо ювілейні дати видатних діячів українського музичного мистецтва і культури, вшановуємо їх пам’ять.

   Отже, в цьому році виповнюється:

- 130 років з дня народження композитора, педагога, музичного критика, піаніста Миколи Фоменка;

- 115 років з дня народження композитора, педагога, Народного артиста України Анатолія Кос-Анатольського;

- 110 років з дня народження композитора, заслуженого діяча мистецтв України Вадима Гомоля́ки;

- 100 років з дня народження Героя України, хорового диригента, педагога Лева Венедиктова;

- 20 років з дати присвоєння Артемівському музичному училищу імені Івана Карабиця, Народного артиста України, видатного музично-громадського діяча, композитора, диригента, педагога;

- 90 років з дня народження Народного артиста України, композитора, педагога Віталія Губаренка. Саме йому належить чудовий вислів:
   Нехай нас всіх береже наш спільний мистецький Бог – МУЗИКА .

   Організатори сєвєродонецького музичного змагання із зацікавленістю спостерігають за творчими здобутками переможців попередніх Фестивалів-конкурсів «MuzArt-країнa». Дуже приємно, що участь у ньому стала важливим етапом у професійному зростанні талановитих музикантів.

   Так, лауреат конкурсу, випускник відділу «Хорове диригування» Ілля Манчук нещодавно став лауреатом I премії двох міжнародних конкурсів у Німеччині, де він працює керівником хорового колективу. Єлизавета Ходаковська паралельно з навчанням у ХНУМ ім.І.П.Котляревського продовжує опановувати вокальне мистецтво в закладах вищої освіти у Швейцарії, в Лозанні та Фрибурзі. Анастасія Скнаріна після закінчення ХНУМ ім.І.П. Котляревського працює у Нідерландах.

   У провідних музичних академіях та університетах України навчаються переможці – випускники відділу «Фортепіано»: у НМАУ ім. П.І.Чайковського Анна Штаба, Олексій Дорошенко, Маргарита Вєтрова (аспірантка); у КМАМ ім.Р.Глієра Ірина Дахно, Марія Федорова. Студентами ХНУМ ім.І.П.Котляревського стали В’ячеслав Каріков, Олександра Сизоненко, Марія Музиченко, Роман Новік та інші.

   Випускниця відділу «Оркестрові струнні інструменти» Руденко Яна, переможець першого Фестивалю-конкурсу«MuzArt-країнa», після закінчення НМАУ ім.П.І.Чайковського працює артисткою симфонічного оркестру Національної філармонії України та камерного оркестру Маріупольської камерної філармонії (м.Київ). Вона виступала у складі Молодіжного симфонічного оркестру України/Ysou під орудою Оксани Линів.

   Палагутіна Катерина, випускниця ХНУМ ім.І.П.Котляревського – артистка камерного оркестру Маріупольської камерної філармонії (м.Київ).

   Цаприка Тетяна після закінчення ХНУМ ім.І.П.Котляревського працює у молодіжному симфонічному оркестрі NUCO у м.Катавиця, Польща.

   Воронова Лілія, студентка ХНУМ ім.І.П.Котляревського – артистка Молодіжного симфонічного оркестру України/YSOU під орудою Оксани Линів. Брала учать в проєкті у складі Junges Philharmonisches Orchestra München. Наразі грає в Sinfonieorchester Hannover, Німеччина.

   В ХНУМ ім. І.П.Котляревського навчається Щербакова Анастасія. Вона грала у складі Prime orchestra, зараз є артисткою The Own Way orchestra, Німеччина.

   Щербина Мирослава – лауреат багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів, студентка НМАУ ім.П.І.Чайковського, артистка Молодіжного симфонічного оркестру України/Ysou під орудою Оксани Линів, симфонічного оркестру Євробачення та інших проєктів за кордоном. Наразі навчається та грає в оркестрі у Німеччині.

   Сподіваємось, що яскравий творчий шлях складеться і у сьогоднішніх молодих талановитих музикантів.

   Ми пишаємося усіма цьогорічними переможцями Відкритого Фестивалю-конкурсу «MuzArt-країна» – від учнів мистецьких шкіл до здобувачів освіти музичних коледжів, які вже обрали Музику своєю професією. Двоє з них отримали вищу оцінку журі – Гран-прі: в номінації «Фортепіано» - Дар’я Афанасьєва, КЗ «Харківський музичний фаховий коледж ім.Б.М.Лятошинського» Харківської обласної ради, викладач Михайло Левандовський, в номінації «Академічний вокал» –– Софія Дмитрієва, Мистецький ліцей «Київська дитяча академія мистецтв ім.М.І.Чембержі» викладач Наталія Скринник, концертмейстер Поліна Буракова.

   Бажаємо лауреатам, дипломантам, всім учасникам Відкритого Фестивалю-конкурсу «MuzArt-країна» подальшого професійного зростання, нових творчих здобутків!

   Ми знаємо, що за кожним успіхом учня, студента, за кожною перемогою – щоденна кропітка, невтомна праця викладача. Терпіння і наснаги вам, дорогі колеги, у важливій справі виховання молодих талантів України! Вітаємо вас!

Голова робочої групи
Відкритого Фестивалю-конкурсу «MuzArt-країна»
Лариса Зіноватна

   

   

   

No votes yet

Social networks

             

Advertisement

Statistics