Главная

   Проведення Тижня циклової комісії у закладі освіти – це підсумок роботи творчого колективу за певний проміжок часу, показник здатності до дієвої співпраці викладачів і студентів, взаємозацікавленості та фахової вмотивованості всіх учасників процесу.

   З 9 по 15 березня 2023 року у Сєвєродонецькому фаховому коледжі культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва викладачі і студенти циклової комісії «Хорове диригування та спів» завзято та творчо взаємодіяли, демонструючи свої професійні напрацювання за декількома напрямками. Кожен день цього тижня був особливим і незабутнім. Отже, короткий звіт:

   9 березня відбулося урочисте відкриття Тижня циклової комісії, яке було присвячене дню народження Т. Г. Шевченка. Цей день позначився:

  • презентацією літературної композиції за темою «Поезія Тараса Шевченка – невичерпне джерело мудрості», підготовленої викладачем Іриною Геннадіївною Кабановою за участі студентів освітньо-професійної програми «Спів (академічний, естрадний)». Глибока та невичерпна своєю мудрістю поезія ПОЕТА була виконана дуже щемливо та емоційно, неначе кожен говорив про своє особисте, а у кожного, хто слухав, відбивалося в душі подіями сьогодення;

   

  • методичними читаннями від студентства, де були представлені дві доповіді від студенток ІІІ курсу ОПП «Хорове диригування» Єлизавети Салахутдінової (керівник – викладач Сідорова Любов Сергіївна) на тему «Творчість Кобзаря - яскраве вираження самобутності української культури» та Віри Коваленко (керівник – викладач Міхалєва Ольга Євгеніївна) з дослідницькою роботою на тему «Поезія Т. Шевченка «Садок вишневий коло хати…» в українській хоровій музиці /порівняльний аналіз творів/»;

  • презентацією онлайн-концерту вокально-хорової музики на вірші Великого Кобзаря від викладачів і студентів відділу, присвяченого дню народження Т.Г. Шевченка. Ведучою концерту була Ольга Міхалєва. Кожному номеру передувала коротка розповідь про відповідну поезію, покладену на музику. Серед виконавців були колективи - жіночий склад хору студентів Сєвєродонецького фахового коледжу культури і мистецтв імені Сергія Прокоф'єва (керівник хору - Ольга Міхалєва, концертмейстер - Віолетта Бондарчук) та естрадний хор «Glorious» (керівник Юлія Бражнікова, концертмейстер Максим Поцелуєв); та виконавці творів соло - учениця 8 класу школи педагогічної практики при коледжі Софія-Маріанна Омельченко (викладач Міхалєва О.Є., концертмейстер Галина Бражко); студентка IV курсу ОПП «Хорове диригування» Діана Уварова, клас викладача Сідорової Л.С., концертмейстер Любов Пономарьова; студентки IV курсу ОПП «Академічний спів» Тетяна Гонтар і Олександра Ісаєнко (клас викладача Скринник Н.В., концертмейстер Віолетта Бондарчук); студентка ІV курсу ОПП «Естрадний спів» Світлана Баранцова, клас викладача Бражнікової А.Б. та викладач з естрадного співу Юлія Бражнікова.

   

   

   10 березня – відбувся Вечір пам’яті Олександра Бірюстюкова - колеги, друга, наставника, прекрасної людини з чуйним серцем і невимовно теплою і світлою душею, фахівця з театрального мистецтва і знакової постаті в культурно-мистецькому житті м. Сєвєродонецьк і Луганської області, який передчасно пішов із життя більше року тому. На захід були запрошені колеги, студенти та друзі Олександра Володимировича. 9 березня 2023 року йому виповнилося 61 рік. Згадували зі щемливою теплотою, любов’ю, сумували та плакали, бо кожен щось йому не договорив, про щось не встиг запитати, а можливо, зайвий раз не додав йому своєї уваги чи тепла… А ще, сміялися, бо згадували про те, який «наш Саша» (як більшість його для себе й досі вважають) був комедіантом, артистом і просто веселим жартівником. А найзворушливішими були спогади його студентів, яких він, завдяки своєму талантові, закохував у високу, філософську поезію. Вшановуючи пам’ять про свого ВЧИТЕЛЯ, студентка ІV курсу Віра Барсукова присвятила ось такі свої рядки:Зірки не щезають з неба.
Зірки не щезають з землі.
Світло, що колись в людині світило –
Стане світилом в тобі.

Зірки не щезають, з неба,
Хоча ми й не бачимо їх...
Допоки є небо, вічнеє небо,
Його зірка не щезне в тобі...


   13 березня – проведена Виховна година за темою «Світова коаліція у боротьбі за СВІТЛО /Дякуємо всім, хто прихистив/», організована викладачем та класним керівником групи студентів «Хорове диригування та спів» Бражніковою Юлією Борисівною. Зміст заходу був акцентований на патріотичному вихованні молоді, їх національній свідомості та повазі до демократичних і гуманістичних цінностей країн, які надають всіляку підтримку громадянам України в часи війни. Студентки класу Юлії Борисівни Марія Буровіна (Польща) і Лаура Мазур (Естонія) та учениця школи педагогічної практики при коледжі Таїсія Болтова (Чехія) вітали всіх і висловлювали глибоку вдячність за прихисток рідною мовою та мовою країни, на території якої зараз тимчасово мешкають, а також співали пісень мовами означених країн. Зворушливий, емоційний захід із подальшим обговоренням усіма присутніми, залишив незабутні враження.

   

   

   14 березня – відбулося відкрите заняття з диригування викладача Міхалєвої Ольги Євгеніївни зі студенткою ІІІ курсу ОПП «Хорове диригування» Вірою Коваленко. Заняття на тему «Технологічні та художньо-виконавські аспекти в роботі над хоровими творами в класі з диригування» проводилося онлайн в синхронному режимі. Метою відкритого заняття, як методичного заходу, було вдосконалення технічних та виконавських навичок і прийомів диригента-хормейстера згідно з програмними вимогами курсу. Заняття виявилося динамічним і продуктивним, як для виконавців, так і всіх присутніх колег і студентів.

   

   15 березня – в рамках проведення Тижня ЦК організований і проведений семінар-практикум з питань сучасного українського вокально-хорового мистецтва «Українське вокально-хорове мистецтво: традиції та новаторство». Спікерами семінару виступили:

  • кандидат мистецтвознавства, старший викладач кафедри хорового та оперно-симфонічного диригування Харківського національного університету мистецтв імені І.П. Котляревського Вишневецька Анна Сергіївна з презентацією наукової роботи на тему «Хорова творчість Михайла Шуха у контексті сучасного історико-культурного процесу»;
  • доктор мистецтва, доцент кафедри вокально-хорового мистецтва, Дніпропетровської академії музики ім. М. Глінки Хмилюк Тарас Васильович з темою «Messa-memoria» М. Попова та «Урочиста меса» О. Польового в контексті оновлення сучасної української духовної музики»;
  • проректор з навчально-виховної діяльності, старший викладач кафедри вокально-хорового мистецтва, відповідальний секретар приймальної комісії Дніпропетровської академії музики ім. М. Глінки Карась Віталій Миколайович з темою «Особливості вступної кампанії-2023 (актуальні проблеми)».

   Семінар був організований і проведений, як захід з підвищення кваліфікації, за результатами якого слухачі набули певних фахових і загальних компетентностей.

   

   

   

   Завершився Тиждень циклової комісії відкритим заняттям викладача Сідорової Любові Сергіївни з групою студентів ІІІ курсу ОПП «Хорове диригування» з однієї з основних фахових дисциплін «Хорознавство та методика роботи з хором» за темою «Колоквіум-узагальнення. Методика роботи диригента над хоровою партитурою». Студентки продемонстрували системні глибокі знання в обсязі та в межах вимог навчальної програми курсу, з усвідомленим їх використанням, вмінням самостійно аналізувати, оцінювати, узагальнювати опанований матеріал та застосовувати його на практиці. Вони вже мають свою точку зору на розкриття суті питань та блискуче володіють фаховою термінологією. Всі присутні на відкритому занятті відзначили потужний мотиваційний дух Любові Сергіївни як викладача і, хоча й молодого, але стовідсоткового наставника-хормейстера. Це заняття стало своєрідним знаком оклику в низці заходів тижня циклової комісії «Хорове диригування та спів».

   

   Слід зазначити, що такі фахові тижні, крім незабутніх вражень виконавців, які брали безпосередню участь у заходах, «діагностують» професійний рівень усіх ланок освітнього процесу та мотивують і заохочують до всебічного вдосконалення й подальшої зацікавленості в обраній спеціальності.

   Висловлюємо велику вдячність всім колегам і студентам циклової комісії за єдність і професіоналізм, а колегам -гостям заходів – за емоційну і психологічну підтримку.

Голова ЦК «Хорове диригування та спів», модератор заходів
Ольга МІХАЛЄВА

Голосов пока нет

Ми в соц. мережах

             

Оголошення

Статистика