Главная

Марина ЯВОРСЬКА
директор Сєвєродонецького фахового коледжу
культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва,
заслужений діяч мистецтв України

   Вперше за свою історію Сєвєродонецький фаховий коледж культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва зустрічає день народження на війні. Так, далекого 1966-го, у перший день літа, впевнено забилося серце нового музичного організму, але сьогодні воно завмерло, застигло у ранок 24 лютого 2022 року, коли ми прокинулися від вибухів і пострілів. В Україні почалася війна.

   1 червня цього року до дверей коледжу у Сєвєродонецьку стукають не абітурієнти, а фронт. Місто під обстрілам. Більшість викладацького і студентського складу вимушені покинути домівки й стіни своєї Alma-mater. Але, незважаючи на це, наш коледж продовжує й сьогодні бути невидимим, але потужним освітнім фронтом Луганщини. Ми ні на день не зупинили навчальний процес, чим завдячую своїм колегам і пишаюся ними.

   Так, ми завжди були, є і будемо знаковим творчим осередком області, адже коледж поєднує функції мистецького закладу освіти і обласного центру музичної культури. I нині наш сучасний заклад продовжує готувати фахівців та має всі необхідні можливості для вирішення актуальних завдань. Найголовніші серед них: зберігати традиції академічного мистецького закладу, готувати висококваліфікованих музикантів, втілювати державну стратегію з розвитку національної музичної культури та збагачувати традиції української музичної школи.

   Пишаюся, що за свою історію Сєвєродонецький коледж підготував понад 3000 молодих фахівців, більшість з яких продовжили навчання у мистецьких закладах вищої освіти. Понад сто випускників закладу працюють за межами України: у Білорусі, Греції, Ізраїлі, Іспанії, Італії, Канаді, Колумбії, Кореї, Мексиці, Німеччині, Росії, США, Франції… І сьогодні ми отримуємо від них безмежну підтримку, підтримку з усього світу. Що свідчить про те, що ми виховали не тільки прекрасних музикантів, а й патріотів своєї Альма-матер, своєї Батьківщини.

   Попри труднощі, які ми сьогодні відчуваємо, я впевнена у подальшому розвитку коледжу, і буду докладати всіх зусиль для збереження його традицій, що формувалися впродовж років натхненної праці кожного учасника нашої музичної родини. Зараз, як ніколи, я прагну зміцнювати статус нашого закладу, що зорієнтований на виховання духовно розвинених особистостей, які будуть відбудовувати нову Україну у всіх сферах вже найближчим часом.

   В цей буремний воєнний період, я чітко усвідомлюю, що ми команда однодумців, які розуміють перспективи розвитку коледжу і докладають достатньо зусиль для того, щоб він продовжував існувати і підтримувати високий професійний рівень. Разом ми ще реалізуємо найсміливіші творчі ідеї, організуємо в наших стінах мистецькі заходи, натхненно впровадимо якісну навчальну, виховну, концертну й методичну діяльність. Але це все попереду, сьогодні для нас головне – перемога. Перемога на всіх фронтах.

   Тому я вітаю всіх колег-педагогів, співробітників коледжу та студентів із 56-ою річницею заснування нашого музичного дому і зичу перемог в їхніх починаннях. А наша красива та примітна будівля у Сєвєродонецьку, що за академічною зовнішністю приховує потужне джерело розвитку для талантів, обов’язково вистоїть, відновиться й стане ще кращою. Друзі, головне, не втрачайте надії і мрії, бо наш коледж це не тільки стіни, а й ваше творче натхнення. Миру вам і вашим родинам. А нашій Alma-mater – відродження і процвітання!

Голосов пока нет

Ми в соц. мережах

             

Оголошення

Статистика