Главная

   Талановитий український письменник, поет і мислитель другої пол. XІX – поч. XX ст. Івана Франко залишив значну спадщину й багато його творів лягли в основу різних музичних жанрів: від маленьких романсів на декілька рядків, до оперних і симфонічних творів. У цьому списку можна нарахувати більше 200 композицій, багато з яких пролунали у виконанні студентів і викладачів Сєвєродонецького коледжу культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва в місті Дрогобич, куди в рамках проекту «Мистецтво без меж» мандрували музиканти.

   Це вже не перша подорож на Захід України, яка відбулася за підтримки Луганської та Львівської обласних адміністрацій, але чудові дні, проведені на батьківщині І. Франка хочеться прожити ще не один раз!

   Завдяки гостинності й підтримці колег з Дрогобицького музичного коледжу імені В.Барвінського та історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» кожен день був цікавіший за попередній. На делегацію з міста Сєвєродонецьк чекали концерти (до 110-ї річниці від дня народження композитора А. Кос-Анатольського), творчі зустрічі (майстер-класи Н.Пасічник, Г.Саган), студентська конференція, візити до місць культурної спадщини Львівської області (церква святого Юра, музей Івана Франка, музей історії Тустані, Дрогобицький солевиварювальний завод), а також відвідання Львівського оперного театру. Студентська науково-практична конференція «Музична палітра Франкового слова» відбулася в «Нагуєвичах», де виступили студенти Сєвєродонецького та Дрогобицького коледжів. Дуже цікаві доповіді були оздоблені презентаціями, багатим ілюстративним матеріалом та живим звучанням музичних творів на вірші І. Франка. Якість наукових робіт показала велику спільну роботу молодих музикантів (Ю.Сизоненко В.Князь, М.Зінченко, І.Дахно, О.Сизоненко, Н.Ромашин, О.Романчук, Л.Павлишак) та їх досвідчених педагогів, серед яких А.Михайлова, Н.Пасічник, Г.Погорєла, О.Рудавська, Н.Сінченко та Л.Скрипнік.

    «Це неймовірно!», - весь час лунало вголос та в думках учасників «Музичної Франкіани» в рамках спільного проекту мистецьких обмінів Луганщини та Львівщини. Насправді, культурний обмін вдався на 200%, а єднанню нашої країни в цьому році сприяло Франкове слово та його музичне втілення. Ми пишаємося нашими талановитими студентами й викладачами, бо делегація із Сєвєродонецького коледжу культури і мистецтв створила неймовірно-зворушливу виставу про життя та любов видатної постаті українського мистецтва – І. Франка.

    «Тричі мені являлася любов…». Таку назву мала музично-літературна композиція про історію кохання письменника, яка може бути стисло висловлена в наступних рядках з вірша Третього жмутку збірки І. Франка «Зів’яле листя»:
           Тричі мені являлася любов.
           Одна несміла, як лілея біла,
           З зітхання й мрій уткана…
           Явилась друга – гордая княгиня,
           Бліда, мов місяць, тиха та сумна,
           Таємна й недоступна, мов святиня…
           Явилась третя – женщина, чи звір?
           Глядиш на неї – і очам приємно,
           Впивається її красою зір...

   Вистава народилася завдяки плідній співпраці заслуженого працівника культури України Н.Пасічник, яка взяла на себе роль концертмейстера і сорежисера та Г.Саган - викладача української мови і літератури, якою був розроблений сценарій. Була здійснена кропітка робота над режисурою і постановкою композиції у виконанні студентів Сєвєродонецького коледжу культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва (С.Папушой, І.Дахно, О.Сизоненко, К.Палагутіна, К.Шевцова, І.Манчук, А.Скнаріна, Д.Бикова, М.Зубішин, Є.Ходаковська, Л.Двохіменна, В.Малетич, В.Зубко, А.Подзюбанчук, М.Зінченко). Студенти-музиканти виявили неймовірний артистизм та з натхненням і драматизмом розповіли про долю генія світової культури. Завершальний музичний номер вистави «Три троянди» був спеціально написаний Н. Пасічник та Н. Кулаковою для цієї події, а ноти вони з радістю презентували капелі бандуристів та хору Дрогобицького музичного коледжу ім. Василя Барвінського.

   26 листопада музично-поетична композиція блискуче пролунала в Державному історико-культурному заповіднику «Нагуєвичі», а 27 листопада в Дрогобицькому музичному коледжі ім. Василя Барвінського, де глядачі гідно оцінили задум авторів та творчий результат усіх учасників. Дуже дякуємо всім, хто сприяв вдалому втіленню культурного проекту: начальнику управління культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації А.Адамчук і директору Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації М.Туркало, керівництву Дрогобицького музичного коледжу імені В. Барвінського Ю.Чумаку та М.Фендаку, директору історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Б.Лазораку, директору Сєвєродонецького коледжу культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва М.Яворській.

   І. Франко вважав, що «література кожного народу – це найкраще дзеркало його життя». Ми стали свідками чарівної події, коли літературні надбання стають стимулом для невербального, музичного втілення змісту та краси поетичної творчості. В результаті народилося щось неймовірне і щире, об’єднане любов’ю до країни, історії, культурної спадщини на ім’я «Музична Франкіана».

Завідувач кабінету-музею Сергія Прокоф'єва,
викладач ЦК «Теорія музики» – учасник проекту «Музична Франкіана»
Анастасія Михайлова

   

   

   

   

   

Ваша оценка: Пусто Средняя: 5 (4 голосов)

Ми в соц. мережах

   

Оголошення

Соціальна реклама

Статистика