Главная

   30 листопада 2019 року на базі ОКЗ «Сєвєродонецький коледж культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва» вдруге відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Українське музикознавство, музична педагогіка і виконавство у загальноєвропейському контексті», у якій взяли участь 48 викладачів музичних навчальних закладів з восьми областей України, як доповідачі. Загальна кількість учасників конференції – понад 170 осіб.

   У сучасних умовах суттєво змінюється роль викладача, який повинен не лише дати учням знання та розвинути вміння і навички, а й самовдосконалюватися і прагнути самореалізації. Одним з напрямків роботи музичних навчальних закладів, який сприяє формуванню якісної освіти, є науково-дослідницька робота викладачів, результати якої і були представлені на конференції.

   Метою конференції було розширення творчих контактів та розвитку наукового інформаційного обміну у різних галузях музикознавства між викладачами навчальних закладів культури і мистецтв з різних областей України, а також збереження, примноження і популяризація наукових та культурних досягнень у сфері світової і, зокрема, української музики минулого та сучасності.

   Завданнями Конференції стало виявлення нових ідей, перспективних музикознавчих робіт, а також підтримка фахівців, які сприяють зростанню наукового потенціалу; підвищення мотивації фахівців до науково-дослідницької і методичної роботи; популяризація науково-практичної конференції як прогресивної форми розвитку наукового співробітництва на рівні навчальних закладів міста, області, країни.

   Пленарне засідання, що відкрило конференцію, розпочалося привітальними словами директора ОКЗ «Сєвєродонецький коледж культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва», заслуженого діяча мистецтв України Марини Яворської і голови ЦК «Теорія музики», кандидата мистецтвознавства Людмили Скрипнік. В конференції взяли участь викладачі музичних навчальних закладів з восьми областей України – Луганської, Харківської, Донецької, Київської, Львівської, Хмельницької, Полтавської і Дніпропетровської. Робота відбувалася одночасно на двох секціях – «Теоретичні аспекти дослідження музичної культури» і «Проблеми музичного виховання і виконавського мистецтва». В рамках конференції відбулися виступи з доповідями почесних гостей конференції, викладачів Харківського коледжу мистецтв. На секції «Теоретичні аспекти дослідження музичної культури» голова ЦК «Музично-теоретичних дисциплін та фортепіано» Харківського вищого коледжу мистецтв Поліна Рудь підняла питання розвитку жанру моноопери. Голова ЦК «Народні інструменти» Світлана Ніколенко виступила на секції «Проблеми музичного виховання і виконавського мистецтва» з доповіддю про основні проблеми виконавства поліфонічних творів у класі бандури.

   Конференція відбулась на високому науковому рівні. Представлені повідомлення мали досить різноманітну тематику і торкалися питань теорії та історії українського музичного мистецтва, психології і педагогіки, проблем розвитку музичних жанрів та виконавства. Така різноманітність свідчить про глибоку зацікавленість історією і теорією українського та світового музичного мистецтва.

Голова ЦК «Теорія музики» ОКЗ «Сєвєродонецький
коледж культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва»
Людмила Скрипнік

   

   

   

   

   

Ваша оценка: Пусто Средняя: 3 (2 голосов)

Ми в соц. мережах

   

Оголошення

Соціальна реклама

Статистика