Главная

   16 листопада 2019 року у приміщенні ОКЗ «Сєвєродонецький коледж культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва» відбувся черговий Обласний відкритий фестиваль-конкурс української музики «MusArt-країна». Організаторами цього мистецького заходу виступили управління культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації і ОКЗ «Сєвєродонецький коледж культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва».

   Фестиваль-конкурс проводився з метою популяризації кращих зразків української музики серед учнів дитячих музичних шкіл і музичних відділень дитячих шкіл мистецтв та студентів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації, розвитку і підвищення культурного рівня талановитої молоді, формування творчого потенціалу підростаючого покоління та орієнтації на подальше професійне навчання у навчальних закладах культури і мистецтв.

    Фестиваль-конкурс зібрав талановитих музикантів-виконавців з багатьох міст та селищ Луганської області: Біловодськ, Попасна, Рубіжне, Щастя, Сватове, Старобільськ, Кремінна, Лисичанськ, Золоте, Новопсков, Новодружеськ, і, звичайно, Сєвєродонецьк. На фестиваль-конкурс також завітали представники з музичного училища Торецька (Донецька область) та виконавці з Дрогобицького музичного коледжу імені В. Барвінського.

   Більше 320 учасників змагались у п’яти номінаціях: «Фортепіано», «Оркестрові струнні інструменти», «Оркестрові духові та ударні інструменти», «Оркестрові народні інструменти», «Академічний спів», серед яких 76 номінантів посіли I, II, III місця. Кожна номінація включала чотири вікові категорії. Наймолодшими конкурсантами були учні музичних шкіл та музичних відділень шкіл мистецтв від восьми років, а найстаршими – студенти-випускники музичних коледжів.

    Обов’язковою умовою фестивалю-конкурсу стало виконання двох різнохарактерних п’єс (І-ІІ категорії) або вільна програма (ІІІ-ІV категорії) з творів українських композиторів.

   Журі сформулювало критерії оцінювання виступів, серед яких виконавська майстерність і сценічна культура, майстерність розкриття художнього образу, індивідуальність виконавців, технічний рівень та емоційність виконання

   Фестиваль-конкурс поставив дуже важливі для сьогодення завдання: розширення репертуару учнів і студентів за рахунок творів українських композиторів, виявлення та підтримка талановитих молодих виконавців. У широкому значенні захід був спрямований на формування національної та громадянської самосвідомості молоді засобами мистецтва, пошук нових форм і методів роботи з творчою та обдарованою молоддю.

   Фестиваль-конкурс знову продемонстрував значний творчий потенціал молоді Луганщини. Сподіваємось, що в майбутньому він відкриє нові імена обдарованих виконавців та подарує багато яскравих моментів насолоди творами відчизняних композиторів.

Олексій Антонов

   

   

Голосов пока нет

Ми в соц. мережах

   

Оголошення

Соціальна реклама

Статистика