Главная

   Хор-Fest «Східний КАМЕРТОН» поступово наблизився до своєї кульмінації.

   Вранці 24 жовтня хорові колективи та їх керівники були запрошені до участі у зйомках програми телеканалу «UA-Донбас». Учасники проекту поділились своїми враженнями та емоціями, розповіли про свої колективи, виконали твори із свого репертуару.

   Остання репетиція всіх трьох хорів з оркестром коледжу на сцені концертної зали відбулась в атмосфері творчого підйому, піднесеної урочистості і, звичайно, плідної співпраці.

   Ввечері того ж дня відбулась найголовніша подія фестивалю – концертні виступи хору Обласного комунального закладу «Сєвєродонецький коледж культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва» (керівник Ольга Міхалєва, концертмейстер Ганна Посошко), хору відділу хорового диригування комунального закладу Львівської обласної державної адміністрації «Дрогобицький музичний коледж імені Василя Барвінського» (керівник Богдан Бондзяк, концертмейстер Ірина Пінчук) і студентського хору «Резонанс» кафедри музики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (художній керівник і головний диригент Ольга Чурікова-Кушнір, концертмейстер Олександра Кирстюк).

   Концертні програми хорів порадували як найвибагливіших шанувальників хорового мистецтва, так і досвідчених музикантів-професіоналів. Твори, які виконували молоді музиканти, дали можливість осягнути різнобарвність професійного музичного мистецтва України. Довгоочікуваний святковий концерт перетворився у масштабну творчу зустріч різних хорових традицій країни, безцінний обмін досвідом, живе і високодуховне культурне спілкування різних куточків музичної України.

   Безумовно, левову частку концертних виступів всіх хорових колективів складали твори сучасних українських композиторів. Водночас музиканти представили найкращі зразки класичної української та світової хорової музики.

   Монументальним завершальним акордом фестивальної концертної програми стало виконання всіма учасниками кантати композитора з Буковини А.Кушніренка «Молитва за Україну» у супроводі симфонічного оркестру Обласного комунального закладу «Сєвєродонецький коледж культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва» (художній керівник та диригент Олександр Погорєлий).

   Зі сцени концертної зали того вечора пролунало багато теплих слів в адресу організаторів та учасників проекту від ведучої концерту, Заслуженого працівника культури України Наталії Пасічник; від директора коледжу, Заслуженого діяча культури України Марини Яворської; від обласної державної адміністрації, начальника управління культури Аліни Адамчук; від гостей з Києва, Чернівців та Дрогобича.

   Залишається додати, що фестиваль був організований за сприяння Українського культурного фонду, діяльність якого спрямована на розвиток національної культури, підтримку культурного розмаїття й поліпшення інтеграції України у світовий культурний простір. Місія Фонду проста й водночас ємка. Він, з одного боку, сприяє збереженню культурної спадщини та розвитку української культури в контексті актуальних світових тенденцій, а з іншого — допомагає творити розвинену систему культури та креативності в Україні, аби підвищувати роль культури у розвитку суспільства й підтримувати нові культурні продукти.

   Хоча концертна програма фестивалю вже вичерпана, його заходи ще продовжуються. Сподіваємось, що останній день проведення буде таким же яскравим і насиченим.

   

   

   

   

   

Ваша оценка: Пусто Средняя: 5 (2 голосов)

Ми в соц. мережах

   

Оголошення

Соціальна реклама

Статистика