Главная

   Електронній газеті Сєвєродонецького коледжу культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва “АRТ-МОЗАЇКА” 25 січня виповнилося два роки. За цей невеличкий час відбулося багато важливих подій, які висвітлювалися на сторінках видання – новини, анонси заходів, творчі замітки, критичні рецензії, есе.

   Становлення газети відбулося наприкінці 2016 року – тоді на основі студентської ініціативи зібралася робоча група у складі директора Коледжу Марини Яворської, голова ПЦК “Загальноосвітні та соціально-гуманітарні дисципліни” Ольги Булєкової, викладачів ПЦК “Загальноосвітні та соціально-гуманітарні дисципліни” Наталія Юрченко та Олексія Воронкіна, викладач ПЦК “Теорія музики” Анастасії Михайлової. Було багато проблем, які потребували вирішення – організаційні, технічні, редакторські. Всі питання ретельно обговорювалися і напрацьовувалися варіанти рішень – за короткий час кожен член робочої групи взяв на себе відповідальність за координування певного напрямку. Марина Яворська та Наталія Сінченко почали модерувати тематичний зміст випусків, головним редактором газети було визначено студента Коледжу Артема Подзюбанчука.

   Однак на шляху до виходу у світ першого номеру було ще багато проблем – розробка дизайну, макетування, ... Так я став залучений до цього складного творчого процесу, запропонував програму комп’ютерної верстки Scribus, розробив універсальний шаблон для газети. Далі була кропітка праця – навчання студентів роботі зі Scribus, здійснення форматування, допомога у художньому оформленні та координування цих процесів. Перший випуск у чорновій версії було підготовлено в середині січня, але потребувалася ще коректорська правка матеріалів. Цю задачу тоді на себе взяли Ольга Булєкова та Наталія Юрченко.

   25 січня 2017 року ART-мозаїці судилося зажити самостійним життям. Перший випуск налічував 7 сторінок, і хоча домінував теоретично-оглядовий матеріал, це була титанічна робота. Пізніше на шпальтах газети почали з’являтися ексклюзивні та оригінальні публікації, серед яких: “Життя в музиці” – Наталія Пасічник, “Мистецтво без меж” – Наталія Сінченко та Альона Шуліка, “Мирослав Скорик – життя на всі 100” – Вероніка Зінченко. Навколо видання почала гуртуватися ціла волонтерська команда. Артем Подзюбанчук долучився до процесу технічної верстки. Анастасія Михайлова запропонувала ввести нову рубрику “Юний критик”, де студенти під її керівництвом оцінювали б теоретичні та практичні проблеми музикознавства. З’явилися й інші цікаві рубрики, наприклад, “Наші традиції”, “Наша гордість”, “Видатні митці”, “Пам’ятні дати”. Обсяг газети збільшився до 12 сторінок.

   Визнанням проведеної роботи стали дві спец премії у номінації “Газета”, які були вручені делегації Коледжу в рамках урочистостей Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької журналістики “Прес-весна на Дніпрових схилах” у Києві в 2018 і 2019 роках. Натхненні визнанням ми і сьогодні продовжуємо працювати над поліпшенням змістовної якості газети і залученням молоді до процесу художнього оформлення випусків з використанням засобів комп’ютерної графіки. Так, студенти першого курсу на занятті з інформатики 21 травня 2019 року долучилися до запропонованої мною ініціативи зі створення логотипу газети “ART-МОЗАЇКА”. Незважаючи на те, що всі роботи були виконані на високому рівні, найкращою розробкою став логотип, створений студенткою Ніколеттою Ралік. Саме його буде розміщено у найближчому випуску газети.

   Хочеться висловити слова вдячності всім, хто був, і є причетний до роботи газети – пише, фотографує, допомагає. Адже головним у творчій діяльності є ЛЮДИ – студенти і викладачі, без яких електронного видання просто б не існувало. Ми продовжуємо шукати нові ідеї та будемо раді креативним студентам та їх пропозиціям.

Олексій Воронкін

   

   

Ваша оценка: Пусто Средняя: 5 (4 голосов)

Ми в соц. мережах

   

Оголошення

Соціальна реклама

Статистика