Главная

   Журналістику нерідко називають «четвертою владою», тому що преса має величезний вплив на суспільство, сприяє його повноцінному функціонуванню. Головною метою журналістики є об’єктивна інформація про все, що відбувається у світі. Сьогодні в поняття «журналістика» входять різноманітні канали масової інформації: друковане слово, телебачення, радіо, Інтернет. Журналістика розшаровується на окремі професійні сфери, де необхідні вузькоспеціалізовані знання.

   Головним об’єктом музичної журналістики виступає сучасний музичний процес, а сама діяльність належить до прикладного музикознавства та має особливу музично-літературну спрямованість на «пошуки істини» в різних напрямках музичної справи.

   Всім відомо, що музиканти – дуже творчі та допитливі люди, які готові постійно засвоювати нові знання, розвиватися та нести культуру в маси. Можливість відчути себе в нової якості та придбати сучасні навички прикладного музикознавства дають різні конкурси, фестивалі, тренінги. На одному з таких нещодавно опинилися студенти та викладачі Сєвєродонецького коледжу культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва.

   З 17 по 19 травня 2019 року в місті Київ пройшов XVІІ Міжнародний фестиваль-конкурс дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах». Цей захід проводиться вже 17 років, виховує розвинене й духовно багате юне покоління, здатне висловлювати власні думки та мати стійку соціальну позицію. В цьому році участь приймали делегації з дев’яти країн світу, серед яких Франція, Нідерланди, Словаччина, Чехія, Польща, Білорусь та інші. На першому заочному етапі розглядалися роботи за різними номінаціями: «Журналістська робота», «Літературний твір», «Радіо робота», «Газета», «Медіа-проект» тощо.

   Від нашого навчального закладу в номінацію «Газета» було відправлено випуски «АRT-мозаїки», де студенти та педагоги висвітлюють сучасні події музичного життя навчального закладу, міста та країни в цілому. Можна пишатися результатами роботи редколегії та всіх, хто готував матеріали для газети, тому що в цьому році «АRT-мозаїка» отримала Спецпремію в номінації «Газета», а команда, у складі студентів та керівників, зайняла І місце у квесті «Київ – центр Русі» та отримала сертифікат за кращу відеороботу!

   Програма фестивалю-конкурсу була дуже насиченою, на другому (очному) етапі учасників чекали виставки, презентації, вікторини, воркшопи, майстер-класи, екскурсії, квест-вояжі. Учасники заходу від музичного коледжу (студенти – Подзюбанчук А., Зінченко В., Зінченко М.; керівники – Михайлова А., Воронкін О.) плідно працювали впродовж трьох конкурсних днів, які проходили під тематичним гаслом: «Брендинг моєї країни, моєї родини».

   Урочиста церемонія нагородження переможців конкурсної програми XVІІ Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах» відбулася в перший день (17 травня) у Pochayna Event Hall. На брифінгу виступив один з організаторів фестивалю, Голова національної спілки журналістів України Сергій Томіленко. Музичними та танцювальними номерами привітали учасників «Прес-весни на Дніпрових схилах» вихованці Київського Палацу дітей та юнацтва і Talant School Наталки Могилевської. В цей же день команди мали змогу відвідати КНУКІМ, КІМу, КУ імені Бориса Грінченка, УКРІНФОРМ, Національну Спілку журналістів України, а також П’ятий канал.

   Другий день виявився не менш цікавим завдяки організаторам Фестивалю (Міністерство освіти і науки України, Департамент освіти і науки виконавчого органу КМДА, Київський Палац дітей та юнацтва), які відправили учасників до дивовижного Парку «Київська Русь». Це була справжнісінька подорож у часі в Древній Київ, де можна було зануритися в атмосферу давнини. В ході творчих конкурсів сєвєродонецькій команді вдалося взяти інтерв’ю у головної людини цієї реконструкції, кандидата історичних наук, директора Парка «Київська Русь», Янченко В. За його словами, смисл проекту такого Парку – це Київ X століття в його оригінальному розмірі та вигляді. Володимир Володимирович також відмітив, що до найближчих планів відноситься створення Десятинної церкви, яку побудував князь Володимир після прийняття християнства, як державної релігії. Вперше за всю історію реконструкції середньовічних заходів в Україні в Парку «Київська Русь» проходив Чемпіонат світу по середньовічному бою. Команда Сєвєродонецька разом з іншими командами та туристами з багатьох країн світу із задоволенням спостерігали поєдинки бійців у важких металевих обладунках.

   В останній день Фестивалю відбувся ярмарок медіа ідей «Вільна преса – вільна країна» з газетним та фото вернісажем, виставкою методичних матеріалів з медіа-освіти та презентаційною виставкою діяльності молодіжних організацій, творчих об’єднань та вишів. Дуже цікавим виявився майстер-клас секретаря Національної спілки журналістів, викладача кафедри журналістики Національного університету «Острозька академія» Голубєва В. на тему: «ЖурХак: лайфхаки для роботи з інформацією». Лектор дав кілька важливих порад щодо того, як почати статтю, створити вдалий заголовок, взяти інтерв’ю та ілюстрував свою доповідь яскравими прикладами.

   Підбиття підсумків Фестивалю проходило в медіа залі КПДЮ, де свої нагороди отримали переможці спецпремій, квесту, нічної редакції «ІнфоМания». Незважаючи на урочистість моменту та радісні почуття після отримання нагород, учасники відчували невеличкий смуток. На жаль неймовірна феєрія спілкування, подорожей та плідної дружньої праці підходила до свого кінця й треба було прощатися. Але всі казали один одному «до побачення», обмінювалися номерами та сторінками в соцмережах.

   Після Фестивалю стало зрозумілим, що музиканти можуть все, навіть стати журналістами! Насправді, без музичної журналістики та критики, сучасний музичний процес функціонує не в повній мірі, тому що дуже важливо слідкувати за подіями в мистецькому середовищі та висвітлювати актуальні теми й проблеми музичного сьогодення. Участь у творчих заходах, на зразок XVІІ Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах», допомагає залучити молодь до соціальної активності в громадському, культурному, економічному житті міста, держави, світу; виховати інтелектуально розвинену й духовно багату особистість. Численні дипломи, сертифікати та подяки говорять про те, що в Сєвєродонецькому коледжі культури і мистецтв навчаються та працюють талановиті студенти й викладачі, які прагнуть долучитися до сучасного медіапростору, й крім занять безпосередньо професійною справою знаходять час «тримати руку на пульсі», слідкувати за новинами в світовому мистецькому житті.

Анастасія Михайлова

   

   

   

   

   

Ваша оценка: Пусто Средняя: 5 (1 голос)

Ми в соц. мережах

   

Оголошення

Соціальна реклама

Статистика