Главная

   Свята тривають!

   Що ми знаємо про колядки? Як співаємо колядки!

   Вокальний ансамбль (художній керівник - Павло Думнов) у супроводі інструментального дуету у складі Артема Подзюбанчука і Луки Харшіладзе привітали викладачів та студентів ОКЗ «Сєвєродонецький коледж культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва» з наступаючим святом Різдвом Христовим.

   Керівником різдвяного проекту «Співаємо колядки» є завідувачка навчально-методичним кабінетом Міхалєва О.Є.

   Творча група виконала декілька старовинних і сучасних пісень-колядок, найкращих зразків колядкового мистецтва.

   Важливо знати, що за обробку та відновлення колядок бралися видатні композитори: Микола Лисенко, Станіслав Людкевич та інші.

   За традицією колядки вшановували всіх членів родини – господаря, господиню, хлопця, дівчину. Спів поєднувався з відповідними іграми, танцями, музикою. Колядували групами, де були «отаман», «звіздар» та «міхоноша».

   Найдавнішою сучасною колядою є «Бог предвічний», що відома ще з 1780 року. Колядують її у кожному домі не лише на Україні, а й у Європі. Новорічні наспіви виконувалися колективами (співочими ватагами, гуртами) різного складу: парубочими, дівочими, дитячими, старшого віку. Це визначало певні особливості їхньої мелодики, ритму й навіть змісту.

   Перед сучасною фольклористикою стоїть завдання і надалі продовжити дослідження багатої скарбниці українських колядок та щедрівок, зокрема їх образності й поетики на тлі всього жанрового багатства українського пісенного фольклору та, безперечно, їх значення для розвитку духовної культури.

   Свята тривають, колядки співають!

   

   

   

Голосов пока нет

Ми в соц. мережах

   

Оголошення

Соціальна реклама

Рекламний блок

Статистика