Главная

   В рамках Програми «Змінемо країну разом», яка реалізується Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна» та фінансується обласними бюджетами Луганської та Львівської областей вже вдруге відбувся проект «Мистецтво беж меж», спрямований на продовження культурного обміну та зміцнення творчих відносин між колективами навчальних закладів культури та мистецтва крайніх точок країни - Луганщини та Львівщини.

   Слід зазначити, що «Мистецтво беж меж» здійснюється за декількома напрямками. Безумовно, головною, центральною ідеєю цьогорічного проекту стали чотири концерти (у містах Кремінна, Сєвєродонецьк, Самбір, Дрогобич) зведеного симфонічного оркестру, у складі якого студенти різних спеціалізацій Сєвєродонецького коледжу культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва та Дрогобицького музичного коледжу імені Василя Барвінського. Для обох колективів це дало можливість оновити свій репертуар, розширити виконавський досвід. Так студенти з Сєвєродонецька познайомились з симфонічною творчістю В.Барвінського, а музиканти з Дрогобича з творами С.Прокоф’єва. Завдяки проекту молоді музиканти отримали унікальну можливість познайомитись з методами та прийомами роботи різних диригентів. А це дуже цінно та важливо для майбутнього оркестранта. Така практика формує у виконавців професійну майстерність, надає вміння колективного музикування і відчуття ансамблю.

   В межах Проекту також пройшла Обласна відкрита науково-практична студентська конференція «Українська музична культура очима молоді: теоретичний, історичний і педагогічний аспекти». Вона складалась з трьох етапів. Студенти з обох навчальних закладів спочатку у Сєвєродонецьку, а потім у Дрогобичі виступали з доповідями та повідомленнями про актуальні теми з психології і педагогіки, сучасного українського музикознавства, проблеми розвитку музичних жанрів та виконавства. Завершальним етапом стали виступи учасників конференції на базі Сєвєродонецького коледжу культури і мистецтв імені С.Прокоф’єва. Для нас – це додаткова нагода об’єднати навколо науково-пошукової роботи ширше коло ініціативних, допитливих студентів, які прагнуть активно розвиватися й вдосконалювати свої знання та майстерність.

   Проект «Мистецтво беж меж» дав можливість більш тісного спілкування між викладачами двох коледжів, сприяв обміну педагогічним досвідом, спілкуванню керівництва з різних питань навчально-виховного процесу , що є дуже важливим в сучасних умовах реформування музичної освіти.

   Все ж таки головна мета Проекту – знайомство молоді з різних регіонів України друг з другом, зав'язування тісних дружніх відносин між студентами, відчуття духу спільної творчості. І як відмічають всі учасники заходу, мета була досягнута, творче єднання відбулось. Ще з попереднього Проекту багато студентів продовжують спілкуватись між собою в соціальних мережах і не тільки. Так випускник Сєвєродонецького коледжу 2018 року вступив на навчання до Львівської музичної академії. Сподіваємося, що його приклад наслідуватимуть і інші студенти.

   Слід зазначити, що важливим стало духовне і художнє збагачення культурами різних регіонів. Проект з обох сторін супроводжувався численними мистецькими заходами: відвідування картинних галерей, драматичних та музичних вистав, музеїв та історичних пам’яток. Студенти і викладачі з Сєвєродонецька здійснили екскурсію до державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі», познайомились з життям та творчістю видатної постаті української літератури – Івана Франка. В свою чергу викладачам та студентам з Дрогобича продемонстрували літературно-музичну композицію про нашого земляка, чудового поета та гідного сина України – Володимира Сосюру.

   Позитивним результатом спілкування був обмін методичним, нотним, відео та аудіо матеріалом, педагогічними технологіями та методиками між представниками двох навчальних закладів.

   Незабутніми для всіх учасників Проекту стали зустрічі з багатьма людьми в самих різних сферах, які в котрий раз довели, що мистецтво, музика долають всі відстані, що незалежно від перебування на сході чи на заході нашої країни, ми єдині, ми відчуваємо однакові почуття, ми можемо звучати в унісон.

   Дуже сильні емоційні враження залишили в серцях учасників Проекту «Мистецтво беж меж» концертні виступи оркестрів у містах Луганщини та Львівщини. Творче єднання музикантів захоплювало дух до тремтіння у виконавців та слухачів. Присутні на концертах відчували почуття поваги і гордості за нашу музику, наших студентів, за нашу Україну. І цей факт руйнує стереотипи, що склалися та ще раз доводить, що музиканти розмовляють на одній мові - мові мистецтва. Наша мета – створення краси, гармонії, миру і душевного спокою.

   Позаду залишились подолання тисячі кілометрів, багатогодинні репетиції, хвилювання перед виступами, творчі спілкування, обмін досвідом, і, звичайно, самі концерти. Результати всіх заходів, на нашу думку, не змусять довго чекати. Проект задуманий, в першу чергу, для молоді. Саме їм належить місія змінити нашу країну.

   Проект не відбувся би без підтримки великої кількості людей. Тому хочеться подякувати його ініціаторам та організаторам:
      Луганській обласній державній адміністрації;
      Управлінню культури, національностей і релігій Луганської ОДА;
      Львівській обласній державній адміністрації;
      Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА;
      Дирекції та всім викладачам ОКЗ «Сєвєродонецький коледж культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва», КЗ ЛОР «Дрогобицький музичний коледж імені Василя Барвінського».

   P.S. У Ліни Костенко є чудовий рядок: «І кожен фініш – це по суті старт». Відкрию маленьку таємницю…Ідея наступного Проекту вже набуває певної спрямованості.

Н.Сінченко

Ваша оценка: Пусто Средняя: 5 (1 голос)

Ми в соц. мережах

   

Оголошення

Соціальна реклама

Рекламний блок

Статистика