Главная

   Протягом цілого, неймовірно надихаючого тижня, з 12 по 16 листопада 2018 року Сєвєродонецький коледж культури і мистецтв був центром, де розгорталися події творчого проекту «Мистецтво без меж».

   В середу 14 листопада гості з Дрогобицького музичного коледжа ім. В. Барвінського сукупно з викладачами і студентами нашого закладу подарували два прекрасних концерти - в Луганському обласному Кадетському корпусі імені героїв «Молодої гвардії» (м.Кремінна), де звучали, в основному вокальні твори, і в районному будинку культури, на сцені якого зведений симфонічний оркестр представив увазі слухачів твори світової музичної культури.

   Не менш насиченим виявився і наступний день проекту. Дівчата-теоретики 4 курсу Дрогобицького музичного коледжа зацікавили сєвєродонецьку аудиторію декількома лекціями: щодо життя і творчості Миколи Ластовецького – композитора, музикознавця, диригента, педагога, що викладає у Дрогобицькому музичному коледжі. У творчому доробку композитора є симфонічні полотна, вокальна, інструментальна і камерна музика, музика до багатьох театральних вистав тощо. Не меншу зацікавленість викликали лекції «Відомий і невідомий Микола Леонтович» та «Джазу забагато не буває».

   У другій половині дня викладачі та студенти обох закладів могли побувати на презентації-доповіді директора Державного історико-культурного заповідника «НАГУЄВИЧІ» Лазорака Б.О. на тему «Тяглість компромісів між українцями до акту злуки», а також відвідати літературну композицію, присвячену пам’яті В.Сосюри «Народ без батьківщини і без мови – не народ».

   Ідея проекту «Мистецтво без меж» полягає, перш за все, у студентському обміні та спільних концертних виступах зведеного симфонічного оркестру спочатку на сході, а потім і в західній частині нашої країни. Ввечері у п’ятницю, 16 листопада, на сцені Сєвєродонецького коледжу культури і мистецтв відбувся перший з цих концертів. Звучали як світова класика - твори Й.Брамса, А.Дворжака, А.Вівальді, так і кращі зразки українського музичного мистецтва – музика М.Лисенка, С.Гулака-Артемовського. І особливо знаковими були виконання творів В. Барвінського та С.Прокоф'єва – композиторів, імена котрих носять музичі навчальні заклади Дрогобича і Сєвєродонецька.

   Трохи менше, ніж через два тижні Дрогобицький музичний коледж буде приймати мистецький десант з Сєвєродонецька, і це буде ще одним містком, який музиканти перекинуть зі сходу на захід нашої Батьківщини. Побажаємо ж їм успіху!

Скрипнік Л.М.

   

   

Голосов пока нет

Ми в соц. мережах

   

Оголошення

Соціальна реклама

Рекламний блок

Статистика