Главная

   І знову у нас в коледжі свято. Нині його створили для нас дивні гості: самобутній колектив – «ЦимБанДо». Це ансамбль, до складу якого входить тиха співоча бандура – вірна супутниця народних співців-кобзарів, дзвінкі й гучні цимбали, кобза-бас, різні ударні інструменти та ніжна й тремтлива балалаєчка, зображення якої ми бачимо на фресках Софійського собору ХІст. в Києві.

   Виконавці ансамблю – її керівник і організатор, талановита бандуристка, наша випускниця Надія Мельник; за цимбалами – фантастичний віртуоз Олександра Савицька, партію кобзи-баса виконує прекрасний музикант Костянтин Хітушко. Класичні й різні сучасні мелодії, та навіть рок-н-рольні твори набули специфічного колориту у незвичайному виконанні на наших народних інструментах. Але найбільш органічно сприймалась музика, що має українську національну основу. Це власні композиції, створені учасниками ансамблю, а також п’єси сучасних українських композиторів: «Дощик» харків’янина І.Гайденка, та «Імпровізація» і «Щедрик» київського автора Віктора Дмитренка. До речі, в «Імпровізації» композитор сам блискучо виконав сольну партію на цимбалах.

   Стиль колективу – від скоморошества часів Київської Русі та від троїстих музик. Ось і тьохкає соловейком, дріботить дощиком, розсипається кольоровими верховинними квіточками музика в композиціях, що в’яжуться одна до одної, немов у віночок. Та і весь концерт – це своєрідна вистава, народна гра – з примовками, триндичками, байками і жартами, з пританцьовуванням та піснями. Кожну композицію відзначає багатство тембрів, звукових знахідок, розмаїття музичних барв та оригінальність аранжировок.

   Нинішній Концерт-привітання загострив наші давні очікування на зустріч ще з одним видатним колективом, очоленим диригентом Надією Мельник – капелою бандуристів Харківської державної академії культури.

   Тож до зустрічі, Надіє!

Викладач В.Даниш

Ваша оценка: Пусто Средняя: 5 (2 голосов)

Ми в соц. мережах

   

Оголошення

«День відчинених дверей»

Соціальна реклама

Рекламний блок

Статистика