Главная

   26 квітня 2018 року у Сєвродонецькому коледжі культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва відбулась творча зустріч з Заслуженим діячем мистецтв України, Лауреатом премії імені М.Лисенка, кандидатом мистецтвознавства, професором кафедри композиції і інструментовки Харківського національного університету мистецтв ім. І.Котляревського композитором Мужчилем Віктором Степановичем.

   Композитор вперше завітав до музичного коледжу і був щиро вражений нашим навчальним закладом. Організатори зустрічі – викладачі предметно-циклової комісії «Теорія музики» викладач-методист В.М.Даниш, старший викладач Н.В.Сінченко, викладач О.В.Антонов (вихованець Віктора Степановича під час навчання у Харківському національному університеті мистецтв ім. І.Котляревського) – провели невеличку екскурсію по аудиторіях, бібліотеці, Великій концертній залі тощо.

   На самій зустрічі Віктор Степанович репрезентував деякі вокально-хорові твори («Пісня кохання», «Вмирала річка», «П’ятий вимір»), розповідав про свій творчий шлях, про кафедру, де працює, про своє ставлення до класичного і сучасного музичного мистецтва, про місце та призначення композитора у суспільстві та багато інше.

   Приємним сюрпризом для нашого гостя стало виконання викладачами коледжу Людмилою Васецькою у супроводі Ганни Посошко його романсу «Полудень» на вірші Ф.Тютчева з циклу «In retro». Невеликий імпровізований концерт продовжили студенти спеціалізації «Спів» Голубицька В., Юрко А., Пшеничний О. (клас викладача Васецької Л.В., концертмейстери Шалайкіна О.А. і Посошко Г.А.) Присутні отримали нагоду прослухати романси Олексія Антонова і Олександра Пшеничного.

   Наприкінці зустрічі В.С.Мужчиль подарував коледжу ноти своїх творів («Вмирала річка», Perpetuum mobile, Ода Україні «Краю мій», Ave Maria, Lacrymosa) та книгу «Нетрадиційні прийоми гри» (струнно-смичкова група, смичкова техніка).

   Спілкування з композитором викликало жвавий інтерес у студентів та викладачів. Сподіваємось, що зустрічі з цікавими особистостями мистецької спрямованості у коледжі будуть продовжені та вийдуть не тільки на міжрегіональний, а й на міжнародний рівень.

   P.S. На запитання про те, яку місію, на ваш погляд, має музика як мистецтво, Віктор Степанович відповів, що музика повинна «проповідувати» світле, добре і гуманне.

Синченко Н.В.

   

   

   

Голосов пока нет

Ми в соц. мережах

   

Оголошення

Соціальна реклама

Рекламний блок

Статистика