Главная

   У лютому 2018 року, з нагоди 130-ї річниці від дня народження видатного українського композитора, піаніста, педагога Василя Барвінського, Дрогобицький музичний коледж імені Василя Барвінського започаткував музичний фестиваль «Українська музика в часі і просторі». Оскільки нещодавно ми мали велику приємність познайомитися з колегами із Галичини у нас, на Луганщині, та встигли міцно потоваришувати, то ж із задоволенням відгукнулися на запрошення відвідати музичний фестиваль. Невеличка делегація з Сєвєродонецького коледжу культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва у складі директора коледжу Яворської Марини Владиславівни, завідуючої навчально-методичним кабінетом Міхалєвої Ольги Євгеніївни та студентки ІІІ курсу спеціалізації «Фортепіано» Кулічкової Ангеліни також долучилася до цього справжнього мистецького свята. З 15 по 18 лютого у Дрогобицькому музичному коледжі вирувало справжнє багатоканальне музичне торнадо. Кожен день фестивалю був сповнений такого потужного музично-естетичного та емоційного задоволення і натхнення, що того заряду має вистачити дуже надовго!

   Перший день фестивалю розпочався з науково-практичної конференції «Музична Україніка». Головною подією конференції була презентація наукового видання «Фортеп’янно-виконавське мистецтво України» кандидата мистецтвознавства Н.Кашкадамової. Всі представлені доповіді були цікавими, актуальними, методично корисними. З доповіддю також виступила і Міхалєва О.Є.

   

   

   

   

   

   Наступною подією фестивалю став Відкритий регіональний конкурс юних піаністів, на який була запрошена членом журі Марина Владиславівна Яворська. Конкурсні прослуховування відбувалися за трьома віковими категоріями протягом двох днів. Студентка нашого закладу Кулічкова А. (клас викладача-методиста Бондаренко О.М.) посіла ІІІ місце. Вітаємо Ангеліну і Олену Миколаївну за високий творчий результат!

   У рамках фестивалю також відбулася презентація старшого викладача ДМК ім..В.Барвінського Л.Щурик кімнати-музею В.Барвінського; науково-методичні доповіді на теми: «Василь Барвінський – директор Вищого музичного інституту» викладача-методиста ЛМК ім..С.Людкевича Р.Гавалюк та « Новітні тенденції світової музичної педагогіки» доктора мистецтвознавства Л.Кияновської.

   Кожний фестивальний день завершувався яскравою концертною феєрією. У перший день – прекрасним концертом з творів В.Барвінського під назвою «Барвотони» у виконанні студентів і викладачів, наступного дня всі насолоджувалися фортепіанною та вокальною музикою Барвінського у виконанні заслужених артистів України - Оксани Рапіти, яка була головою журі конкурсу, Наталії Дитюк і Мирослава Драгана. Дивовижно красива музика, виразна своєю різнобарвною фактурою, неймовірно ошатною гармонією, проникливо чуттєвою мелодійністю та бездоганною професійною майстерністю виконавців. Таке поєднання в музиці якнайкраще може передавати всю глибину і щирість почуттів нашого українського народу. І саме таку музику творив Василь Барвінський!

   

   

   Третій день фестивалю завершився авторським концертом заслуженого діяча мистецтв України, члена Національної спілки композиторів України Миколи Ластовецького з творів композитора, що мав також своє творче обличчя. Завершився чотириденний музичний марафон під назвою «Українська музика в часі і просторі» урочистим нагородженням переможців конкурсу і концертом симфонічного оркестру Дрогобицького музичного коледжу імені Василя Барвінського.

   

   

   Величезна подяка творчому колективу Дрогобицького музичного коледжу, а особливо його директору Юрію Вікторовичу Чумаку, заступникам – Фендаку Миколі Володимировичу, Денису Ярославу Миколайовичу, Файчаку Ігорю Михайловичу, голові ПЦК «Спеціальне фортепіано» Денис Олені Євгенівні, голові ПЦК «Хорове диригування» Бондзяку Богдану Ярославовичу і, окрема подяка, Сеник Ользі Дем’янівні за високу професійність, безумовну відданість мистецтву, любов до національних традицій і безмежну-безмежну гостинність!

Ольга Міхалєва

Голосов пока нет

Ми в соц. мережах

   

Оголошення

17 листопада 2018 року в ОКЗ «Сєвєродонецький коледж культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва» відбудеться Обласний конкурс естрадної та джазової музики «RUTM-FEST».
Регламент конкурсу:
10-15 – номінація «Солісти –інструменталісти» - мала зала
10-13 – номінація «Солісти-вокалісти» - 402 аудиторія
15-17 – номінація «Ансамблі» (інструментальні і вокальні)
Вхід вільний.

Соціальна реклама

Рекламний блок

Статистика