Главная

   Все велике і значуще в житті відбувається завдяки бажанню людей залишити важливий слід у величезній низці щоденних подій. Об'єднуючись навколо важливої ідеї, надихаючись і наповнюючись її світлом, люди стають будівничими масштабних задумів та проектів, що змінюють усталені погляди і дають поштовх до виникнення нових думок і почуттів. Так народжується і будується майбутнє.

   Ідея відкритого спілкування, обміну культурним досвідом, побудови нових відносин всередині єдиного національного простору стала основою програми «Український Донбас» - «Збудуємо країну разом», яка завдяки ініціативі керівників Луганської та Львівської областей, обласних адміністрацій і Департаментів з питань культури, національностей та релігій здійснила плідний обмін педагогами цих регіонів і слугувала основою для продовження творчих зв'язків на рівні навчальних закладів.

   Музиканти – люди щедрої і щирої душі, наділені прагненням зробити світ красивішим і чистішим, завжди готові поділитися своїми напрацюваннями і досягненнями. Вони об'єднані справжньою духовністю своєї професії, яка стає для них не роботою, а способом життя. Готовність до самовіддачі і вдосконалення в житті і на сцені,як і в процесі навчання, завжди як пріоритет ставить взаємозв'язок професійних і людських якостей, нескінченну, іноді фанатичну відданість своїй справі і таку ж працездатність. Саме ці якості педагоги-музиканти намагаються прищепити своїм вихованцям. Немає нічого кращого, ніж зробити це на власному прикладі.

   Ось так і зійшлися всі благородні завдання в одну яскраву картину відбувся свята музики, доброї волі і краси людських відносин. Два грудневі дні подарували чудову можливість теплої зустрічі зустрічі і знайомства Дрогобицького музичного коледжу ім. Ст. Барвінського та Сєвєродонецького обласного музичного училища ім. С. С. Прокоф'єва.

   Як же все відбувалося? Про це з неприхованим захопленням розповідають організатори та учасники творчого взаємообміну.

   Юрченко Н.Г. – практичний психолог: «14 грудня 2017 року в читальній залі музичного училища було велелюдно: ми зустрічали гостей із Дрогобицького музичного коледжу ім. В. Барвінського – студентів і викладачів спеціалізації оркестрові народні інструменти. Все почалося з круглого столу знайомства. Всіх присутніх привітали очільники навчальних закладів – Заслужений діяч мистецтв України Марина Владиславівна Яворська і кандидат мистецтвознавства Юрій Вікторович Чумак. Студенти нашого навчального закладу розповіли гостям про цікаве і насичене життя, про досягнення колективу, його значення в області. Гості запропонували всім присутнім фільм про Дрогобич – місто з давньою історією і європейською архітектурою та високою культурою.

   Знайомство продовжилось у формі запитань і відповідей, бо ж дуже цікаво було всім довідатися про життя двох споріднених колективів.

   Закінчився круглий стіл біля великої карти України: жовтими і синіми серцями учасники зустрічі виклали шлях від Дрогобича до Сєвєродонецька, а це 1400 кілометрів! Ми сподіваємось, що цією «сердечною акцією» започатковано міцну дружбу між нашими навчальними закладами»

   Бондаренко О. М.- заступник директора з навчально-виховної роботи: «Моє знайомство з Дрогобицьким музичним коледжем ім. Ст. Барвінського, його керівниками та педагогічним колективом почалося дещо раніше, ніж відбувся приїзд музичної делегації з цього навчального закладу в Сєвєродонецьк. Я дуже рада, що життя подарувало мені незабутню поїздку в місто Дрогобич, яка стала можливою в складі працівників культури Луганської області, спрямованих у Львівську область для обміну досвідом і була частиною великої програми «Збудуємо країну разом».

   Кажуть, що перше враження найсильніше. Доброзичливість, відкритість, щирість і зацікавленість, готовність щедро ділитися своїми традиціями, досягненнями, успіхами і проблемами зійшлися для нас у єдиний міст професійного і людського взаєморозуміння. Дні, проведені в Дрогобичі, відкрили не лише духовну культуру і природні багатства цього мальовничого краю, але заклали фундамент для готовності до подальшої співпраці. Саме тому на питання директора Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської області Мирослави Володимирівни Туркало на підведенні підсумків культурного обміну “Що ви можете запропонувати для розвитку відносин між областями і навчальними закладами?», вона почула від директора Дрогобицького музичного коледжу Юрія Вікторовича Чумака готовність і бажання організувати концертну поїздку педагогів і студентів у Сєвєродонецьк.

   Формат зустрічі включив найрізноманітніші заходи. І одне з них -«Музичний діалог», який створив можливість неформального спілкування і представив студентів оркестрових народних інструментів з концертними номерами. Коли звучала музика у виконанні молодих музикантів, чий виконавський рівень і вміння донести глибину художнього змісту відзначені на багатьох престижних конкурсах високими нагородами і лауреатськими званнями, по-справжньому завмирало дихання від того трепетного і відкритого контакту сердець, заради якого і була здійснена ця поїздка. І педагоги, і студенти відразу стали однією великою дружною родиною, в якій і думки і почуття були спільними – одні на всіх! Ми зрозуміли, що ми багато в чому схожі, що об'єднують нас одні цілі та завдання: зробити світ красивішим і чистішим за допомогою мови музики, що не вимагає ніякого перекладу. Це наша прекрасна Музика! А ми – лише її посередники ...

   Наші оплески один одному, палаючі очі та щирі посмішки стали знаком того, що почалась справжня творча дружба. Нехай вона стане початком тривалих теплих стосунків між нашими областями всередині однієї рідної країни!»

   Міхалєва О.Є. – завідувач навчально-методичного кабінету, голова ПЦК «Хорове диригування»: «Будь яка творча зустріч однодумців - це безцінний Божий подарунок, бо надається можливість наповнитись і взаємозбагатитись своїми вміннями і досягненнями. Однозначно такі зустрічі мотивують на професійне зростання, надихають на творення, а результат, із впевненістю можна стверджувати, однаковий для всіх – всі набувають!

   Так, ми здобули прекрасну можливість дводенного творчого спілкування з нашими колегами з далекого міста Дрогобич. Усі заходи, які відбувалися протягом цих днів переконливо підтверджували нашу музикантську єдність, зацікавленість, щирість і доброзичливість, бо на якому б географічному меридіані ми не мешкали, ми знаходимось на одній творчій хвилі! Саме така хвиля і навіть не хвиля, а «цунамі» нас захопила на зустрічі колядників. Почалося дійство з привітання гостей викладачами і студентами Сєвєродонецького обласного музичного училища ім.С.С.Прокоф’єва святковими народними піснями – колядками і щедрівками. Потужний святковий енергетичний меседж у вигляді багатоголосного акапельного співу господарів відгукнувся абсолютно потрясаючим театралізованим Вертепом у виконанні наших гостей. Це було справжнім дійством, у якому студенти Дрогобицького музичного коледжу ім. В.Барвінського органічно продемонстрували таланти і музикантів, і акторів, і знавців фольклору свого краю та традицій української культури взагалі. І це було щиро, захопливо і талановито! Для усіх нас студентський театр був справжнім відкриттям і новорічним подарунком. Браво, шановні наші колеги і друзі!

   На мою думку, цей мистецький проект має дуже потужну виховну силу перш за все для наших студентів, бо справжні творчі, людські стосунки мають велику цінність за умови особистих зустрічей, коли ми можемо потиснути один одному руки, відчути доброзичливість погляду і думок один одного…!

   Сподіваємось на подальше творче спілкування, бо ви всі прекрасні, талановиті музиканти, професіонали своєї справи та, перш за все, відверті, щирі, пречудові люди!»

   Ми впевнені, коли люди перетинаються у своїх думках, почуттях і діях так, начебто вони із однієї творчої спільноти, то такі зустрічі потрібні всім учасникам і свідкам цих цікавих заходів, вони мають велике значення і, безумовно, будуть продовжуватися. Там, де панує Музика без меж, завжди живе чарівна гармонія краси і духовна єдність!

Заступник директора з НВР
кандидат мистецтвознавства
викладач-методист ПЦК «Спеціальне фортепіано»
О.М. Бондаренко

   

   

   

   

Ваша оценка: Пусто Средняя: 2.5 (4 голосов)

Ми в соц. мережах

   

Оголошення

Соціальна реклама

Рекламний блок

Статистика