Главная

   20 грудня 2017 р. в Концертному залі Сєвєродонецького обласного музичного училища ім. С.С. Прокоф'єва відбувся концерт Остапа Шутка – геніального скрипаля зі Львова.

   «Український Паганіні» - так називають Остапа Шутка у професійному музично-виконавському середовищі. Народився він в музичній сім'ї і з дитинства став грати на скрипці. У 14 років дебютував на сцені Львівської філармонії як соліст. Після закінчення з відзнакою Львівської спеціальної музичної школи та Львівського Вищого Музичного інституту ім. М.Лисенка (клас професора Лідії Шутко), продовжив навчання в Лондоні у професора І.Німана і в НМАУ ім. Чайковського (Київ) у професора Б.Которовича. У 23 роки починається його педагогічна діяльність на кафедрі скрипки в Національній Музичній Академії України.

   Остап Шутко - лауреат багатьох міжнародних конкурсів, ініціатор кількох творчих проектів. На даний момент концертує як соліст і як камерний виконавець в багатьох країнах світу і дає близько ста концертів в рік, веде активну просвітницьку діяльність, проводить майстер класи в різних містах України, є членом журі міжнародних конкурсів. Ми дуже вдячні Остапу, що при такому насиченому творчому графіку він знаходить час відвідувати наше місто і коли він приїжджає до Сєвєродонецька, життя стає набагато цікавішим.

   Програма концерту вразила жанровим і стильовим різноманіттям. Твори, які прозвучали в цей вечір, задовольнили смаки найширшої слухацької аудиторії. На початку концерту ми отримали можливість почути «Фолію» в аранжуванні Остапа Шутка. Сам музикант перед виконанням розповів, що фолія - танець іспансько-португальського походження, який породив одну з найбільш ранніх відомих в Європі музичних тем, основу для численних варіацій. Концертмейстером виступив старший син Остапа – Роман Шутко. Юний музикант представив слухачам як авторські твори, так і власний варіант виконання «Рондо в турецькому стилі» Моцарта.

   У першому відділенні концерту прозвучали видатні твори зарубіжних композиторів. «Пісня Сольвейг» Гріга була натхненно виконана Остапом Шутком спільно з ансамблем скрипалів музичного училища, «Муки любові» та «Радість любові» Крейслера, «Pizzikato Polka» Штрауса. У ролі концертмейстера була Марина Яворська – директор Сєвєродонецького обласного музичного училища.

   Разом з камерним оркестром, художнім керівником якого є Дмитро Переясловець, Остап Шутко виконав «Румунські народні танці» Бартока, «Кармен-Фантазію», «Intermezzo» Масканьї.

   Мелодія західноукраїнського народного танцю «Аркан» була виконана віртуозно, а твір П'яцолли «Oblivion» прозвучав дуже чуттєво.

   Остап Шутко любить експериментувати і творчо підходить до популяризації класичної музики. Так до скрипкового Капрісу Локателі «Лабіринт» він додав мелодію пісні популярної сучасної співачки Адель, що викликало захоплену реакцію у слухачів.

   У продовженні концерту прозвучали такі твори: «The Whistler and his Dog» Пріора, «The Waltzing Cat» Андерсона, «The Hot Canary» Неро. Оскільки концерт був проведений майже напередодні Нового року, музиканти подарували слухачам чудове виконання композиції «Jingle Bells» Пьєрпонта.

    Концерт пройшов під егідою щирості й демократичності. Впродовж всього вечора виконавець активно спілкувався зі слухачами, розповідав про твори, які виконувалися, заповнював своєю енергетикою святкову атмосферу концерту. Коли Остап з’являється на сцені - скрипка в його руках, здається, заворожує і притягує погляди всіх присутніх.

   Не обійшлося і без приємних сюрпризів. Кілька років тому Остап Шутко заснував стипендію для обдарованих і перспективних молодих музикантів. Маестро урочисто вручив її встудентці 2 курсу відділу академічного співу Альбіні Голенач.

   Дві години пронеслися як одна мить. Кожен номер програми публіка зустрічала оплесками. Успіх вечора не викликав жодних сумнівів. Слухачі не хотіли відпускати Остапа Шутка і попросили його виконати щось на біс. Так на завершення концерту прозвучав твір «Happy New Year» гурту ABBA.

   За доброю традицією, кілька слів захоплення і вдячності учасникам концерту сказала директор Сєвєродонецького музичного училища Марина Яворська, яка від імені всіх слухачів висловила подяку музиканту та надію на подальші зустрічі.

Шуліка А., студентка 4 курсу,
відділу «Теорія музики»
Керівник Михайлова А.

Ваша оценка: Пусто Средняя: 5 (1 голос)

Ми в соц. мережах

   

Оголошення

Соціальна реклама

Рекламний блок

Статистика