Главная

   Обласний відкритий фестиваль-конкурс української музики «MusArt-країна». Як і в минулому році учасників гостинно приймало Сєвєродонецьке обласне музичне училище. Організаторами цього мистецького заходу виступили управління культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації і КЗ «Сєвєродонецьке обласне музичне училище ім. С.С.Прокоф’єва».

   Фестиваль-конкурс зібрав талановитих музикантів-виконавців з багатьох міст та селищ Луганської області: Рубіжне, Троїцьк, Попасне, Рубіжне, Щастя, Сватове, Старобільськ, Кремінна, Лисичанськ, Золоте, Новопсков, Борівське, Новодружеськ, та, звичайно, Сєвєродонецьк. На фестиваль-конкурс також завітали представники з музичного училища міста Торецька (Донецька область).

   Більше 220 учасників змагались у п’яти номінаціях: «Фортепіано», «Оркестрові струнні інструменти», «Оркестрові духові та ударні інструменти», «Оркестрові народні інструменти», «Академічний вокал». Кожна номінація включала чотири вікові категорії. Наймолодшими конкурсантами були учні музичних шкіл та музичних відділень шкіл мистецтв від восьми років, а найстаршими – студенти-випускники музичних училищ.

   Як і торік, головною обов’язковою умовою фестивалю-конкурсу стало виконання двох різнохарактерних п’єс (І-ІІ категорії) або вільна програма (ІІІ-ІV категорії) з творів українських композиторів.

   Основними критеріями оцінювання виступів були: виконавська майстерність та сценічна культура, майстерність розкриття художнього образу і творчі новації, індивідуальність виконавців, технічний рівень та емоційність виконання.

   На думку організаторів, головною метою заходу стала популяризація кращих зразків української музики серед учнів дитячих музичних шкіл і музичних відділень дитячих шкіл мистецтв та студентів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації.

   Його спрямованість на розвиток і підвищення культурного рівня талановитої молоді, формування творчого потенціалу підростаючого покоління та орієнтація на подальше професійне навчання у навчальних закладах культури і мистецтв є дуже важливою та актуальною для сьогодення.

   Приємно відзначати той факт, що Фестиваль-конкурс ще раз продемонстрував великий творчий потенціал молоді Луганщини. Сподіваємось, що в майбутньому він відкриє нові імена талановитих виконавців національної музики та подарує багато незабутніх моментів насолоди творами українських композиторів.

Н.В.Сінченко

Ваша оценка: Пусто Средняя: 5 (1 голос)

Ми в соц. мережах

   

Оголошення

Соціальна реклама

Рекламний блок

Статистика