Главная

   28 жовтня 2017 року у Сєвєродонецькому обласному музичному училищі ім.С.С.Прокоф’єва відбувся семінар-практикум «Мистецтво XXI століття», на якому розглядалися проблеми педагогіки і виконавства в дитячих школах естетичного виховання. У цього році до роботи семінару, крім викладачів училища і провідних педагогів шкіл області, були запрошені доцент кафедри народних інструментів Київської національної музичної академії України ім.П.І.Чайковського Білоусова Світлана Вікторівна (домра) та лауреат міжнародних конкурсів, соліст Харківської обласної філармонії Ігор Чернявський (скрипка).

   Семінар-практикум розпочався пленарним засіданням, на якому з привітальним словом виступили директор КЗ «Сєвєродонецьке обласне музичне училище ім.С.С.Прокоф’єва», заслужений діяч мистецтв України Яворська Марина Владиславівна та заступник директора з навчально-методичної роботи Луганського обласного центру навчально-методичної роботи, культурних ініціатив і кіномистецтва Колганова Ірина Михайлівна. (фото)

   Пленарне засідання було представлене двома напрямками: виступами з концертною програмою двох прекрасних музикантів, спеціально запрошених для участі у семінарі-практикумі – соліста Харківської обласної філармонії Ігоря Чернявського і солістки унікального ансамблю «Лик домер» Світлани Білоусової та її наступною методичною доповіддю на тему «Виховання інтонаційної культури у музикантів-початківців». Зазвичай на таких методичних зібраннях спочатку доповідачі представляють повідомлення або доповідь, а потім підкріплюють теоретичні наукові засади практичним їх втіленням у вигляді концертного виконання чи майстер-класу. Але не цього разу. Наявна доцільність розкриття головної методичної теми семінару-практикуму виявилася саме у зворотній послідовності. Світланою Вікторівною разом з концертмейстером – магістром кафедри спеціального фортепіано Іриною Доценко - була надана спочатку концертна програма. Вона виконала шість дуже яскравих концертних номерів і продемонструвала такий високий професіоналізм завдяки бездоганній техніці виконання та щирому артистизму, що виступ з методичною доповіддю Світлани Вікторівни був заздалегідь замотивований на зацікавленість кожного слухача концертної зали та справив на всіх дуже яскраве, потужне враження. Світлана Вікторівна підіймала напрочуд важливу проблему щодо методології роботи над звуком. Це було актуально, змістовно, доступно, надано у жвавій формі, дуже емоційно, з доречними особистими наспівуваннями варіантів щодо роботи над звуком. Кожне слово у доповіді Світлани Вікторівни мало безперечну «каратність» ваги, навіть не золота, а діаманту і мало стовідсоткове практичне значення для кожного присутнього в залі, незалежно від спеціалізації, і було однаково доступним як для студентів та викладачів училища, так і для викладачів ДМШ.

   Завершив пленарне засідання ще один гість нашого заходу, соліст Харківської обласної філармонії Ігор Чернявський (скрипка) з концертмейстером, викладачем кафедри духових інструментів Харківського національного університету музики ім.І.Котляревського, кандидатом мистецтвознавства Марією Оболенською. Виконання Ігоря Віталійовича було емоційним, чуттєвим, технічно бездоганним і стало пречудовим завершенням пленарного засідання та надало ошатності початку методичного заходу!

   Після пленарного засідання Білоусова С.В. очолила роботу секції «Оркестрові народні інструменти» (струнні щипкові), де в рамках методичного повідомлення на тему «Засоби художньої виразності домриста» провела майстер-клас з учнем VI класу КПНЗ «Сєвєродонецька ДМШ №2» Руденком Єгором. Чернявський І.В. головував на секції «Оркестрові струнні інструменти», де представив методичне повідомлення на тему «Скрипкові прийоми від «А» до «Я» і провів майстер-клас з учнями ДМШ регіону та студентами музичного училища. Робота семінару одночасно відбувалася, як завжди, на шести секціях.

   Крім спеціально запрошених музикантів-викладачів з вищих мистецьких закладів і установ, у роботі семінару взяли участь викладачі ДМШ і ШЕВ області:

  •    На секції «Фортепіано» - старший викладач КЗ «Лисичанська дитяча школа мистецтв № 1» Погрібна Маргарита Альбертівна з відкритим заняттям на тему «З історії жанру екосезу у класі з фортепіано ДМШ» та викладач-методист КПНЗ «Сєвєродонецька ДМШ № 2» Голубєва Ксенія Миколаївна з відкритим заняттям на тему «Розвиток технічних здібностей піаніста у молодших і середніх класах ДМШ»;
  •    На секції «Оркестрові струнні інструменті» - викладач-методист КУ «Кремінська РДМШ», член Національної спілки композиторів України Гончарук Олена Федорівна з презентацією авторської нотної збірки «Веселкові смички»;
  •    На секції «Оркестрові духові та ударні інструменті» - старший викладач КПНЗ «Сєвєродонецька ДМШ № 2» Лютенко Тетяна Іванівна з темою «Особливості роботи з фаху з дітьми 6-річного віку (підготовчий клас ДМШ)» та викладач КЗ «Лисичанська дитяча школа мистецтв № 1» Бандур Алла Леонідівна («Робота з дитячим творчим колективом – важливий напрямок у системі музичного виховання»);
  •    На секції «Оркестрові народні інструменті» - викладач КУ «Кремінська ДМШ» Рєзнік Олена Сергіївна з темою «Вправи-картинки як альтернативний метод початкового викладання гри на акордеоні», викладач-методист Єфімова Любов Генріхівна (КПНЗ «Сєвєродонецька ДМШ № 1») з методичним повідомленням «Планування роботи з учнем ДМШ і розвиток його музичного мислення» та викладачі дитячої школи мистецтв м.Щастя Карпушева Вікторія Володимирівна («Навчання з захопленням, емоційна спрямованість у виконанні гітариста на початковому етапі») і Чумаков Володимир Єгорович («Подолання технічних труднощів у процесі роботи над музичними творами з гітаристами старших класів»);
  •    На секції «Хорове диригування і спів» - викладач КЗ «Рубіжанська МДШМ» Пшенична Надія Миколаївна з презентацією додатку до програми по класу сольного співу для ПСМНЗ «Доповнений репертуарний список»;
  •    На секції «Теорія музики» - старший викладач Балаклійської ДМШ Шустова Оксана Андріївна з методичною доповіддю на тему «Впровадження інтегрованих підходів у процесі викладання музичної літератури в ДШЕВ» та викладач Новопсковської ШМ Колесник Лариса Анатоліївна («Стилі і напрямки сучасної вокально-інструментальної музики»).

   Серед викладачів музичного училища, які презентували свої методичні роботи на секціях своїх спеціалізацій, – Сачлі В.І., Дегтярьова Л.О., Міхалєва О.Є., Бражнікова Ю.Б. та Рудницька С.І.

   Теми планувалися з урахуванням актуальності щодо вимог сучасної музичної освіти та з метою практичної доцільності кожної з них. Спілкування на секціях відбулися в атмосфері доброзичливості, творчого піднесення і професійного зацікавлення. Учасниками цього методичного заходу стали понад 300 викладачів шкіл області і музичного училища.

   Щороку проведення семінару-практикуму «Мистецтво XXI століття» підтверджує свою необхідність як такий захід, що згуртовує наше музикантське братство для вирішення спільних педагогічних, виховних, методичних і виконавських завдань, та дає можливість обміну величезним досвідом талановитих педагогів-музикантів, якими дуже багата наша Луганщина.

Завідуюча навчально-методичним кабінетом
КЗ «Сєвєродонецьке обласне музичне училище
ім.С.С.Прокоф’єва» Міхалєва О.Є.

   

   

   

   

   

Голосов пока нет

Ми в соц. мережах

   

Оголошення

Соціальна реклама

Рекламний блок

Статистика