Главная

   З 17 по 24 жовтня 2017 року в межах сумісного проекту та відповідно до угоди про торгово-економічне, науково-технічне і культурне співробітництво між Львівською обласною державною адміністрацією, Львівською обласною радою та Луганською обласною державною адміністрацією, обласною військово-цивільною адміністрацією Сєвєродонецьке обласне музичне училище приймало представника закладу культури із Львівської області.

   Нашим гостем був Фендак Микола Володимирович – заступник директора з навчальної роботи комунального закладу Львівської обласної ради «Дрогобицький музичний коледж імені В.Барвінського», викладач вищої категорії відділу гуманітарних та соціально-економічних дисциплін. В рамках обміну професійним досвідом роботи Микола Володимирович познайомився з містом і навчальним закладом, взяв участь в засіданні обласного методичного об’єднання директорів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Луганської області, відвідав концерт для учасників засідання і студентської молоді області в рамках Університету музичної культури та інші навчально-виховні і методичні заходи, спілкувався з викладачами та адміністрацією музичного училища. Микола Володимирович зміг навіть провести сумісний урок із своїм колегою – викладачем фізики і математики – Воронкіним Олексієм Сергійовичем зі студентами І курсу.

   Ми запросили гостя на круглий стіл «Україна – НАТО» до 20-річчя з часу підписання хартії, яку підготували студенти ІІ курсу для студентського загалу. Він завітав на звіт членів фольклорної експедиції «Фольклорні стежини рідного краю». Побував на загальних зборах студентських циклових комісій «Мета і задачі практики». І в усіх заходах він брав активну участь, ділився враженнями про те, як у їхньому коледжі вирішуються ті чи інші проблеми.

   Перед від'їздом наш гість дав невелике інтерв'ю, в якому поділився своїми враженнями про наше місто і музичне училище.

   Сінченко Н.В. (далі С.Н.): Які враження залишились у Вас про наше місто, про наш навчальний заклад?
   Фендак М.В. (далі Ф.М.): Мені було дуже цікаво відвідати схід України, де я ще ніколи не був. Думав, що тут самі поля, але коли побачив гарні ліси, зустрівся з людьми, які однаково зі мною думають і реагують, то відчув себе у своєму звичайному оточенні. Мені сподобалось ваше місто. Дуже гарне, молоде, зручне для проживання... Видно, що культура існує і розвивається.
   Мене вразив ваш навчальний заклад. Одразу видно, що це є осередок культури в місті. Робота в навчальному закладі організована добре і відповідально. Є деякі моменти, на які слід нам звернути увагу, перебрати ваш досвід з організації навчальної роботи. Тому що, коли є систематика, тоді буде кращий результат у підготовці фахівців.

   С.Н.: Чи є відмінності між нашими навчальними закладами?
   Ф.М.: На мою думку, наш навчальним заклад, перш за все, відрізняється приміщенням. Діти і викладачі такі ж як і в нас. Всюди відчувається творчий настрій і мистецький дух. Мене вразила інтенсивна концертна діяльність в музичному училищі. Особливо сподобався концерт для студентської молоді області в рамках Університету музичної культури. Нам цього трохи бракує.

   С.Н.: Ви за фахом не музикант. Не складно вам працювати з музикантами і орієнтуватись в музиці?
   Ф.М.: Моя посада, насамперед, більш адміністративна. Точніше – організаційно-технічна. Мій фронт робіт – це оформлення навчальної документації, контроль за дисципліною – все, що пов’язано з виходом на кінцевий результат у підготовці молодих фахівців.

   С.Н.: Як ви вважаєте, цей проект з обміну досвідом між нашими навчальними закладами має бути продовженим?
   Ф.М.: Так, звичайно. У вас великий досвід концертної діяльності. Студенти і викладачі мають знати що і як відбувається за межами училища, що вони можуть почерпнути у інших. Це дуже потрібно для будь-якого розвитку.

   С.Н. : Що ви можете сказати про наших студентів?
   Ф.М.: Вони такі ж самі, але в нас є серйозний конкурсний відбір і, на мою суб’єктивну думку, їх загальний рівень трохи вищий. Мені дуже сподобалось те, що ваша школа педагогічної практики виховує для себе майбутніх абітурієнтів. Діти приходять не з вулиці. Вони мають певний рівень підготовки, бажання навчатись.

   С.Н. : А скільки у вашому місті музичних шкіл?
   Ф.М. : Дві музичні школи та ще школи 4 районів нашого куща.

   С.Н. : Ваш навчальний заклад названий на честь В.Барвінського. Які мистецькі заходи, пов’язані з його іменем, проходять у вас?
   Ф.М. : У нас є Міжнародний конкурс імені Василя Барвінського, який заснував наш навчальний заклад. Також різні фестивалі для відзначення ювілейних дат композиторів, в тому числі і В.Барвінського. В цьому році ми проводимо Фестиваль української музики, де обов’язковим буде виконання твору сучасного українського композитора. Крім того у нас відбуваються науково-практичні конференції пов’язані з творчістю В.Барвінського із запрошенням науковців з ВНЗ. Ми обов’язково відзначаємо всі ювілейні дати композитора. Намагаємось постійно виконувати його твори тощо.

   С.Н.: Що б ви хотіли побажати нашому колективу?
   Ф.М. : Головне побажання – тримати високу планку, яка дає добрі результати як в місті, так і в області.

   С.Н. : Чи плануєте ви продовження нашої співпраці?
   Ф.М. : Так, звичайно. Це дуже добра справа. Ми з радістю будемо співпрацювати!

Матеріал підготували
практичний психолог Юрченко Н.Г. і
голова ПЦК «Теорія музики» Сінченко Н.В.

   

   

   

   

Голосов пока нет

Ми в соц. мережах

   

Оголошення

Соціальна реклама

Рекламний блок

Статистика