Главная

   21 вересня в нашому училищі відбулася зустріч з бразильським диригентом Лучіано Камарго. Цей захід зацікавив як викладачів, так і студентів, адже у кожного з'явилася можливість поговорити з людиною, яка домоглась великих висот у музичній діяльності.

   На зустрічі підіймалася тема музичної освіти в Бразилії, обговорювалися традиції Німеччини, в якій Лучіано Камарго провів частину свого життя.

   Маестро розповів нам про те, що музична освіта в Бразилії, на жаль, недостатньо розвинена. Звичайна дитина, що бажає навчитися музиці, не може отримати початкову музичну освіту, адже в Бразилії немає музичних шкіл. У цій країні дитина може навчитися основам музики, тільки відвідуючи приватні уроки. У Бразилії є кілька вищих музичних закладів, проте вступити туди досить важко.

   Лучіано Камарго, окрім як в Бразилії, навчався музиці в Німеччині, де він відкрив для себе багато німецьких традицій і, беручи участь в різних фестивалях, отримав більше досвіду, ніж в класі з фаху. Коли Лучіано Камарго запитали, як же позбутися страху перед сценою, він відповів: "Ви повинні поставити себе на друге місце, адже на першому місці завжди повинна бути музика. Ви зобов'язані забути про те, що, окрім музики, на сцені є ви - музиканти".

   Батьки маестро не пов'язані з музикою, і Лучіано Камарго мав розбіжності зі своїм батьком, який бажав для нього іншу професію, адже в Бразилії, якщо запитати людину: "Яка у вас професія?", і той відповість: "Я музикант", співрозмовник скаже: "Це зрозуміло. А професія?" Проте Лучіано довів батькам, що бути музикантом - це чудова можливість, і не варто зневажати цю важку працю.

   Ми сподіваємося, що з часом класична музика в Бразилії залунає у кожному будинку, і дуже вдячні Лучіано Камарго за те, що він відвідав наш навчальний заклад та, окрім концерту, знайшов час на зустріч з нами. А ми завжди будемо пам'ятати його слова: "Якщо ти чогось хочеш досягти, то дій прямо зараз, адже ти маєш усі можливості для цього!".

Студентка ІІІ курсу
спеціалізації «фортепіано»
Ангеліна Кулічкова

   

Голосов пока нет

Ми в соц. мережах

   

Оголошення

Соціальна реклама

Рекламний блок

Статистика