Главная

    На лівому березі річки Сіверський Дінець розкинувся хімічний комбінат, відомий у свій час не тільки за межами Луганської області, а й України. Саме він був початком нашого міста Сєвєродонецька, міста хіміків, будівельників, вчених, студентів.
      Ідея відкрити середній музичний навчальний заклад у відносно молодому, невеликому і провінційному місті належала першому директору музичного училища Лобку Євгену Анатолійовичу, людині енергійній, обдарованій талантом організатора, пропагандиста музичної культури. З 1-го червня 1966 року училище розпочало свою діяльність і відразу ж почалося формування педагогічного колективу, основу якого склали випускники провідних консерваторій колишнього СРСР – Москви, Ленінграда, Києва, Одеси, Харкова, Львова.
     Перший навчальний рік пройшов у колишньому приміщенні хіміко-механічного технікуму. Це був триповерховий будинок без концертної зали та інших спеціалізованих музичних класів. Тому буквально з другого навчального року розпочинається будівництво, в якому крім будівельників-професіоналів беруть участь і викладачі, і студенти. Таким чином, до старої будови додається Велика концертна зала на 500 місць, з’являються Мала зала для проведення академічних концертів, спортивна зала, хоровий клас, бібліотека з читальною залою на 50 місць, 12 класів групових та понад 30 класів для індивідуальних занять, оригінальний і самобутній хол на першому поверсі з «повітряними сходами», невеличким фонтаном та «зимовим садом», просторі холи з затишними балкончиками на другому та третьому поверхах.
      З 1974 року під керівництвом провідних фахівців Київської консерваторії в училищі розпочався експеримент, метою якого були пошуки нових перспективних напрямків у підготовці спеціалістів на основі наукових досліджень, вивчення найбільш ефективних та оптимальних методів організації навчально-виховного процесу, широкого використання технічних засобів навчання, застосування яких дало відчутний результат. Цей досвід був поширений серед музичних училищ України.
     Новаторство, ентузіазм колективу училища в експериментальній роботі, в пропаганді музичного мистецтва в місті та за його межами стали підставою для присвоєння до 10-річчя училища в 1976 р. (Постанова Ради Міністрів УРСР від 15 червня 1976 р. № 289) імені нашого великого земляка – геніального композитора, диригента і піаніста Сергія Сергійовича Прокоф’єва, який увійшов в історію музики як художник-новатор, чия творчість відзначена яскравою самобутністю, сміливістю, енергією. Носити це ім’я для нас велика честь і висока відповідальність.
     Сьогодні Сєвєродонецьке музичне училище ім.С.С.Прокоф’єва є вищим навчальним закладом першого рівня акредитації. На підставі Ліцензії № 395617 від 05.05.2008 р. та Сертифікату про акредитацію Міністерства освіти України № 133114 від 05.05.2008 р. училище готує молодших спеціалістів зі спеціальності 5.02020401 «Музичне мистецтво» за спеціалізаціями:
     - фортепіано;
     - оркестрові струнно-смичкові інструменти;
     - оркестрові духові та ударні інструменти;
     - народні інструменти;
     - хорове диригування;
     - теорія музики;
     - спів (з 2006 р.).
     Педагогічний колектив училища – згуртована команда однодумців. Більшість з них – досвідчені викладачі, талановиті виконавці; є між ними і ті, хто стояв біля витоків навчального закладу. Серед 62-х викладачів і концертмейстерів 16 мають звання «старший викладач», 4 – «викладач-методист», 22 мають вищу категорію. 24 працівники – наші випускники, які здобули освіту у ВНЗ ІІІ-IV р.а., повернулися до «рідного дому» як викладачі.
     З квітня 1980 р. до вересня 2009 р. училище очолював Заслужений працівник культури України Асєєв Віталій Степанович – яскрава творча індивідуальність, невгамовний пропагандист музичної культури. З початку поточного навчального року директором призначена Яворська Марина Владиславівна, колишня випускниця училища, самобутній піаніст і талановитий педагог.
     За роки існування училище підготувало понад 2300 спеціалістів. Більшість із них продовжили навчання у ВНЗ ІІІ-IV рівнів акредитації, інші працюють викладачами музичних шкіл та шкіл мистецтва, музичних та музично-педагогічних училищ, консерваторій, університетів та інститутів мистецтв і культури, є солістами, артистами, керівниками різних професійних та самодіяльних оркестрів і хорів. Біля 100 наших випускників працюють за межами України – у близькому та далекому зарубіжжі: Німеччині, Франції, США, Канаді, Мексиці, Італії, Колумбії, Кореї, Іспанії, Греції, Ізраїлі, Росії тощо. Колектив училища пишається багатьма своїми студентами – і колишніми, і нинішніми – тими, хто своєю участю та перемогами в конкурсах різних рівнів (від обласних та регіональних до міжнародних) стверджує авторитет навчального закладу, демонструє яскраву виконавську майстерність та високий рівень професійної підготовки.
      В останні роки яскраві конкурси, фестивалі, огляди проходять у багатьох містах України та за її межами: Київ, Харків, Херсон, Донецьк, Дніпропетровськ, Ялта, Полтава, Львів, Ніжин, Луганськ, Кіровоград, Артемівськ, Москва, Мелітополь. Понад 20 студентів щорічно беруть участь у цих конкурсах і фестивалях, стають лауреатами, дипломантами та призерами. Найбільш улюблені конкурси, в яких наші студенти є обов’язковими учасниками:
     - Міжнародний фестиваль фортепіанної слов’янської музики (м.Мелітополь);
     - Міжнародний фестиваль-конкурс «Кримська весна» (м.Ялта);
     - Всеукраїнський конкурс виконавців на народних інструментах «Провесінь» (м.Кіровоград);
     - Всеукраїнський огляд-конкурс «На батьківщині Прокоф’єва» (м.Донецьк);
     - Всеукраїнський конкурс молодих виконавців на народних інструментах імені династії Воєводіних (м.Луганськ);
     Серед випускників училища аспіранти, кандидати та доктори мистецтвознавства, педагогічних та суспільних наук, академік, професори, декани, солісти оперних театрів, член Спілки композиторів України тощо.
     Матеріально-технічна база навчального закладу відповідає вимогам професійної підготовки фахівців. Майже усі класи групових дисциплін мають зв’язок з технічним центром, звідки можлива трансляція музичного матеріалу. Для самостійної підготовки зі слухання музики існує трансляція на декілька місць у холі другого поверху. Фонд бібліотеки складає біля 43000 примірників, серед яких нотна, навчальна та художня література. Іногородні студенти забезпечуються житлом у гуртожитку на 80 місць. У кімнатах мешкають по 2-3 студенти, майже в кожній кімнаті є фортепіано. Крім цього є кімнати для самопідготовки.
      Музичне училище є центром академічної культури, центром естетичного виховання молоді та громадськості регіону. За рік близько 80 концертів, лекцій-концертів, тематичних вечорів відбуваються в концертному залі навчального закладу, в загальноосвітніх школах, в ПТУ, трудових колективах міста і за його межами. Шанувальники музики добре знають творчі колективи: симфонічний оркестр (художній керівник та диригент – Заслужений працівник культури України Асєєв В.С.), оркестр народних інструментів, який у січні 2010 р. захистив звання «Зразковий» (художній керівник – Вашколуп В.В.), оркестр духових інструментів під орудою Титаренка С.К., хор (керівник Крупкін М.І.), ансамбль бандуристів (керівник Дегтярьова Л.О.). В цих колективах активно співпрацюють і викладачі, і студенти, і випускники минулих років.
      Більш ніж сорокарічна історія навчального закладу багата на яскраві події, незабутні зустрічі. Це і проведення чотирьох республіканських конкурсів за участі виконавців усіх спеціалізацій музичних училищ України, двох фестивалів «Дружба», гостями яких були творчі делегації Прибалтики, Бєларусі, Росії, Казахстану, Молдови. І робота протягом чотирьох років Університету музичної культури та спілкування з багатьма відомими композиторами, серед яких О.Фельцман, Є.Колмановський, Я.Френкель, М.Фрадкін, М.Богословський, Л.Лядова, Т.Хренніков та інші. Це незабутні концерти у Великій залі музичного училища видатних виконавців М.Плетньова, М.Ростроповича, В.Пікайзена, Д.Шафрана, Д.Ойстраха, Б.Руденко, багатьох інших інструменталістів та вокалістів.
     Давні творчі контакти пов’язують колектив музичного училища з Київською Національною музичною академією України, Донецькою державною музичною академією ім.С.С.Прокоф’єва, Кримським державним гуманітарним університетом і Луганським державним інститутом культури та мистецтв. Провідні викладачі цих закладів – постійні гості музичного училища з майстер-класами та концертами своїх студентів. Щорічно голови державних кваліфікаційних комісій з цих навчальних закладів констатують на Державних іспитах високу якість підготовки фахівців.
      У травні 2007 р. колективом музичного училища було започатковано проведення І Відкритого конкурсу молодих виконавців на народних струнно-щипкових інструментах пам’яті Євгена Тростянського, випускника, який одержав Диплом № 1 і став першим в історії училища відомим композитором, лауреатом багатьох конкурсів та аспірантом. Учасниками цього конкурсу були 28 юних музикантів – студентів музичних училищ з різних куточків України. Колектив покладає надії на те, що конкурс продовжить своє життя.
     А у травні 2008 р. було підготовлено і проведено студентську регіональну конференцію «Часи минулі в сьогоденні» з питань музичної психології, педагогіки і виконавства. Метою конференції було: виховання у сучасного фахівця якостей, пов’язаних з розширенням світогляду, поглибленням знань та мислення у професійній сфері; заохочування студентської молоді до початкових форм наукової діяльності.
     В конференції взяли участь понад 30 студентів, які представляли Луганський обласний коледж культури і мистецтв, музичне відділення Стахановського педагогічного коледжу Луганського національного університету ім.Т.Г.Шевченка і Сєверодонецьке обласне музичне училище ім.С.С.Прокоф’єва. В наступних конференціях планується розширення географії учасників з залученням студентства споріднених навчальних закладів Артемівська і Лисичанська.
     Велика частка діяльності колективу спрямована на профорієнтаційну роботу серед дитячих шкіл естетичного виховання області. Педагоги музичного училища постійно надають методичну допомогу викладачам цих шкіл, а концертні студентські бригади проводять концерти з метою популяризації музичних інструментів, класичної та народної музики, залучення учнів цих шкіл до продовження навчання у музичному училищі.
     З цією метою щорічно на базі навчального закладу проводяться обласний огляд-конкурс індивідуального виконавства учнів шкіл естетичного виховання та методичний семінар для викладачів ШЕВ області. Викладачі і студенти музичного училища докладають великих зусиль для здійснення принципу наступності в системі музичної освіти України.
     Наше музичне училище має усі необхідні умови не тільки для одержання музичної спеціальності, але надає повноцінні знання та вагому підставу для продовження навчання у ВНЗ ІІІ-IV рівнів акредитації, про що свідчить високий відсоток вступників до консерваторій, інститутів, академій щорічно.
     Окрім головної задачі – підготовки фахівців – не менш важливою є пропаганда музичного мистецтва, естетичне виховання молоді і громадськості регіону. І з цими задачами колектив викладачів і студентів Сєверодонецького обласного музичного училища ім.С.С.Прокоф’єва справляється достойно. Про це свідчать чисельні подяки і нагороди:
     - Диплом Луганського благодійного фонду «Благовіст» за перемогу в номінації «За особистий внесок у розвиток культури, мистецтва та духовності краю» (2004 р.);
     - Почесна грамота Міністерства культурі и туризму «За вагомий внесок у створення духовних цінностей та високу професійну майстерність» (2006р.);
     - Диплом Луганського благодійного фонду «Благовіст» «За плідну роботу педагогічного колективу з естетичного виховання молоді та значний внесок у розвиток музичного мистецтва Луганщини» (2008 р.).
     Колектив готується до чергової атестації та акредитації навчального закладу у 2011 р. Впевнено можна сказати, що педагогічний колектив музичного училища має достатній досвід і творчий потенціал для здійснення нових завдань музичної освіти та розвитку музичної культури в регіоні.

Ми в соц. мережах

   

Оголошення

Статистика